شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۶

راه اندازی سینما در جنوب کرمان، باعث ارتقاء فرهنگ مردم شده است

حسین اسحاقی

سینماپرس: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان اظهار داشت: در حال حاضر در جنوب کرمان ۲ سینمای ثابت و ۲ سینمای سیار، فیلم های سینمایی را همزمان با سینماهای مطرح کشور اکران می کنند.

به گزارش سینماپرس؛ حسین اسحاقی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان اعلام کرد: دولت تدبیر و امید با توجه به خواسته مردم جنوب کرمان، سینماهای این منطقه را که بیش از یک دهه تعطیل بودند؛ فعال نمود.

وی  افزود: با توجه به اسقبال مردم جنوب استان کرمان از سینما و علاقه مندی بخش خصوصی به سرمایه گذاری در بخش سینما، در این دولت ، سینما های جنوب کرمان به بخش خصوصی واگذار شد.

این مدیر فرهنگی  یادآور شد: در جنوب کرمان سینماهای ثابت در شهرستان های جیرفت و کهنوج با ۷۲۶ صندلی و سینماهای سیار در شهرهای درب بهشت، رودبارجنوب، عنبرآباد و قلعه گنج در حال ارائه خدمت به شهروندان هستند.

وی با اشاره به استقبال خوب مردم از فیلم های اکران شده در سینماهای جنوب کرمان، بیان داشت: با راه اندازی مجدد سینماهای این منطقه در دولت تدبیر و امید، بیش از ۵۰ فیلم اکران شده است که استقبال کم نظیر شهروندان را به همراه داشته است.

اسحاقی خاطرنشان کرد: در جنوب کرمان، فیلم به وقت شام بیشترین فروش را به خود اختصاص داد.

وی با اشاره به علاقه شهروندان جنوب کرمان به حوزه فیلم و سینما، افزود: طرح چهارشنبه های سینمایی جنوب کرمان با اکران فیلم هایی در برخی مساجد این منطقه در حال اجرا است که مورد استقبال مردم قرار گرفته است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان با بیان اینکه به آموزش رشته های هنری در جنوب استان همواره توجه ویژه ای می شود، افزود: موسسه آرمین فیلم جیرفت، در زمینه آموزش و ساخت فیلم فعالیت دارد که توانسته با انجام فعالیت های سینمایی موثر، گام مهمی در شناساندن سینما و فعالیت های سینمایی در منطقه بردارد.

وی با اشاره به علاقه مردم جنوب کرمان به سینما و فعالیت های سینمایی، تصریح کرد: راه اندازی سینما در جنوب کرمان توانسته، در ارتقاء فرهنگ موثر باشد.

اسحاقی با اشاره به پتانسیل های جنوب کرمان بیان داشت:حمایت از بخش خصوصی، آموزش هنرمندان و فیلم سازان، برگزاری جشنواره ها و اجرای برنامه های متعدد فرهنگی و هنری  از جمله برنامه هایی هستند که شکوفا کردن پتانسل هنری این منطقه را به دنبال دارند.

وی توسعه و تجهیز سینماهای جنوب کرمان را از برنامه های آتی اداره کل فرهنگ و ارشاد جنوب خواند و بیان داشت:توجه به حوزه سینما در جنوب کرمان می تواند این منطقه را به قطب سینمای جنوب شرق کشور تبدیل نماید.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.