سه‌شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۹

دومین جشنواره ملی فیلم «ایثار» برگزیدگانش را شناخت

مراسم اختتامیه دومین جشنواره فیلم «ایثار»

سینماپرس: آیین اختتامیه دومین جشنواره ملی فیلم «ایثار» با حضور تعدادی از خانواده های معظم شهدا، عصر روز گذشته در تالار «ایوان شمس» برگزار شد.

به گزارش سینماپرس، مراسم اختتامیه دومین جشنواره فیلم «ایثار» عصر دوشنبه اول مرداد با حضور تعدادی از خانواده های شهدا، سینماگران و مدیران نهادهای مختلف از جمله  بنیاد شهید و امور ایثارگران و سازمان صدا و سیما در تالار «ایوان شمس» برگزار شد.

حجت الاسلام محمد حسن کاویانی راد معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران و رییس شورای سیاستگذاری دومین جشنواره ملی فیلم ایثار ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن میلاد امام رضا (ع) توجه به ایثار اجتماعی را افق برنامه های بنیاد شهید در فعالیت ها و تولیدات هنری آن معرفی کرد.

تجلیل از شخصیت اول چهار فیلم مستند راه یافته به جشنواره فیلم ایثار از جمله مادر شهید ویگن، خانواده سرتیپ خلبان عتیقه‌چی، خانواده شهید عباسی و فرزند و همسر شهید باغبانی بخش بعدی این مراسم بود. با آغاز مرحله اعلام نتایج و معرفی برگزیدگان جشنواره، مصطفی رزاق کریمی به عنوان نماینده هیات داوران روی صحنه حاضر شده و بیانیه هیات داوران را قرائت کرد.

آثار برگزیده دومین جشنواره ملی «فیلم ایثار» به شرح زیر است:

بخش مستند:

بهترین کارگردانی: «زنانی با گوشواره های باروتی» به کارگردانی رضا فرهمند

بهترین تهیه کنندگی: «کویرس» (وطن کوچک من) به تهیه کنندگی مرتضی شعبانی

بهترین فیلم مستند: «مرز مه آلود» ساخته آبتین حسینی

بهترین تصویربرداری: «لوتوس» به تصویربرداری محمدرضا وطن خواه

بخش فیلم کوتاه داستانی:

بهترین کارگردانی: «ولد» به کارگردانی امیرعباس ربیعی

بهترین تهیه کنندگی: «باز هم سکوت» به تهیه کنندگی حوزه هنری خراسان رضوی

بهترین فیلم کوتاه داستانی: «ملاقات شیشه ای» ساخته یوسف حاتمی کیا

بخش فیلم های ۱۲۰ ثانیه ای:

برگزیده اول: «تالار آبی» ساخته مرتضی علی میرزایی

برگزیده دوم: «عبور» ساخته رضا آزادی

برگزیده سوم: «ته ته (گهواره)» ساخته سید جواد هادی اصل

بخش نماهنگ:

بهترین نماهنگ: «آغوش امن» ساخته محمدمهدی فکریان

بهترین نماهنگ مدافع حرم: «مدافع حرم شهید باغبانی» ساخته فاطمه رضوان فر

بخش پویانمایی:

بهترین پویانمایی: «آنتراکت» ساخته محمدرضا خردمندان

بخش فیلمنامه:

برگزیده اول: «آرایش نسبتا غلیظ» نوشته مسعود شعبانی

برگزیده دوم: «فرودگاه» نوشته محمد قاسم پور

برگزیده سوم: «قایق های کاغذی» نوشته محمدرضا خضری.

اجرای موسیقی سالار عقیلی و پخش تعدادی از فیلم های برگزیده در بخش های داستانی، کوتاه، نماهنگ و مستند و ۱۲۰ ثانیه ای بخش های دیگر مراسم اختتامیه دومین جشنواره فیلم «ایثار» بود.