دوشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۰

سمیرا اصلان‌پور:

شبکه‌های سیما در حال اشاعه تجملات بین مردم هستند

تصویر تلویزیون

سینماپرس: سمیرا اصلان‌پور در سالروز ازدواج امام علی(ع) و حضرت فاطمه زهرا(س) گفت: متاسفانه رسانه‌های مجازی و حتی شبکه‌های تلویزیونی کشور در حال اشاعه تجملات بین مردم هستند.

به گزارش سینماپرس، سمیرا اصلان‌پور، نویسنده، در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری حوزه هنری با بیان اینکه تبلیغ سبک زندگی ائمه(ع) به وسیله ادبیات کار دشواری است، اظهار کرد: این روزها کسی کتاب نمی‌خواند و به همین دلیل هم نمی‌توانم بگویم موضوعاتی همچون ساده‌زیستی امام علی(ع) و حضرت فاطمه زهرا(س) چقدر می‌تواند از طریق ادبیات داستانی به مخاطب منتقل شود.

وی ادامه داد: متاسفانه رسانه‌های مجازی و حتی صداوسیمای کشور در حال اشاعه تجملات بین مردم هستند. می‌بینید که در یک پیام بازرگانی تلویزیونی، خانه‌های مجلل نشان داده می‌شود و به طور مثال برای تبلیغ یک روغن مایع، آشپزخانه ۵۰ متری با وسایل لوکس نمایش داده می‌شود.

اصلان‌پور ضمن انتقاد از آسیب‌هایی که شبکه‌های اجتماعی بر سبک زندگی خانواده‌های ایرانی وارد می کنند، افزود: شایعات و دروغ‌پراکنی‌ها در شبکه‌های اجتماعی به افراد جامعه آسب می‌زند. در هفته‌های گذشته در جریان خبری قرار گرفتم که روحانی جوانی جریانی علیه اشرافی‌گری مسئولان به راه انداخته بود و از این بابت خوشحال شدم و امیدوار کننده بود. اما در ادامه این جریان، هجمه‌های بسیاری به این روحانی وارد شد و این مسئله نشان می‌دهد اشرافی‌گری تا چه حد بین مسئولان اشاعه پیدا کرده است.

این نویسنده کشور همچنین درباره سبک زندگی شخصی خود به عنوان نویسنده‌ای متعهد و ارزشی، عنوان کرد: من زندگی با همسرم را بسیار ساده آغاز کردم و به دنبال خرید طلا و یا هزینه‌های بی‌مورد نبودم و با آنکه شرایط مالی همسرم در آن زمان بسیار ضعیف بود، اما خوشحال بودم که فردی متدین، تحصیل‌کرده و اهل تلاش و پشتکار را انتخاب کرده‌ام و به مرور زمان و با تلاش، توانستیم به سطح متوسطی از زندگی مادی برسیم.

وی اظهار داشت: مطالعه نیز از کودکی برای من تبدیل به عادت شده بود و به همین سبب و بدون آنکه فشاری به فرزندانم بیاورم، آن‌ها هم علاقه‌مند به مطالعه شده‌اند و به غیر از کتاب‌های درسی خود، مطالعه هم می‌کنند. امروز که به لطف خدا شرایط متوسطی در زندگی داریم، هیچ‌گاه به دنبال تجملات نرفته‌ام و لوازمی را برای خانه‌ام تهیه می‌کنم که کاربردی باشد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.