چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۲

مستند «آخرین پرواز» رونمایی می شود

مستند «آخرین پرواز»

سینماپرس: مستند «آخرین پرواز» که روایتگر زندگی امیر سرلشگر محمد رضا صلواتی است، در مراسمی همزمان با تجلیل از خلبانان آزاده ارتش، رونمایی خواهد شد.

به گزارش سینماپرس، مستند «آخرین پرواز» که روایتگر زندگی امیر سرلشگر محمد رضا صلواتی است در مراسم تجلیل از خلبانان آزاده ارتش جمهوری اسلامی‌با حضور فرماندهان نیروی هایی ارتش و خانواده های آنها رونمایی می‌شود.

این مستند زندگی و فعالیت های امیر صلواتی را پیش از انقلاب و بعد از آن به تصویر می‌کشد و راوی مجاهدت‌ها و رشادت‌های وی و همرزمانش در دوران دفاع مقدس است. امیر صلواتی که از روز اول آغاز دفاع مقدس در عملیات های پی در پی و غرورآفرین نیروی هوایی در خاک عراق حضور داشت روز سوم مهر ۵۹ به اسارت نیروهای بعثی افتاد.

وی ماجرای اسارت خود را اینگونه تعریف می‌کند: در این روز در حالی که با هواپیمای «اف‌ـ‌۴» برفراز یکی از پایگاه‌های شکاری عراق در حال پرواز بودم، توسط چند موشک «سام۶» عراقی‌ها مورد اصابت قرار گرفتم و از بالای سر هم یک فروند «میگ۲۳» به جنگنده‌ام حمله کرد که نهایتاً با شلیک بمب‌های جنگنده‌ام به سمت هدف و اطمینان از اصابت آنها، با صندلی پرش، هواپیما را ترک کردم.

بخشی از این مستند نیز به دوران اسارت امیر صلواتی می‌پردازد که در آنجا وی با یکی از دوستان عراقی‌اش به عنوان فرمانده عراقی روبرو می‌شود و واکنش عجیبی از او می‌بیند و این واکنش از نقاط عطف مستند محسوب می‌شود.

روز شنبه ۲۷ مرداد از ساعت ۱۷ تا ۲۰ در مراسم تجلیل از خلبانان آزاده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی‌از این مستند با حضور فرماندهان نیروی هوایی ارتش و امیر سرلشگر صلواتی، امیر سرلشگر خسرو غفاری، امیر سرلشگر محمد علی اعظمی‌و همسران شهیدان ذوالفقاری و اقبالی رونمایی می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.