چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۴

روایت حماسه شهید حسین قمی در یک مستند

شهید حسین قمی

سینماپرس: مستند «مردی با آرزوهای بزرگ» که روایتی است از حماسه شهید مرتضی حسین پور (حسین قمی) جمعه ۲۶ مردادماه روی آنتن شبکه دو سیما می رود.

به گزارش سینماپرس، مستند «مردی با آرزوی‌های بزرگ» روایتی است از چرایی و چگونگی شهادت مرتضی حسین پور و محسن حججی  در عملیاتی که اهمیتی حیاتی برای نیروهای مقاومت و ارتش سوریه داشت. 


در عراق و سوریه مشکل اصلی کمبود نیروی انسانی نبود و ارتش آنها بیش از همه چیز مستشاران مجرب نظامی می‌خواستند. افسرانی کارکشته که جنگ در کوهستان، شهرها و دشت‌های باز را بلد بودند؛ کسانی مثل مرتضی حسین‌پور و یا همان حسین قمی. نابغه‌ای که در کنار همه مهارت‌هایش زبان عربی را هم به لهجه‌های گوناگون بلد بود. او سن و سال زیادی نداشت اما آنقدر در مأموریت‌های رزمی موفق ظاهر شده بود که همه مثل یک ژنرال کهنه کار نگاهش می‌کردند. 


شهید قمی ابتدا به سوریه رفت اما با حمله داعش به عراق برای کمکِ ِفرماندهان بسیج مردمی به این کشور فراخوانده شد. اوسرانجام در مرداد ۱۳۹۶ در یورش داعش به یکی از پایگاه‌های مقاومت به شهادت رسید. همان روزی که تروریست‌ها توانستند یکی از نیروهای مرتضی حسین پور یعنی محسن حججی را ابتدا اسیر کنند و بعد به شهادت برساند. 


مستند «مردی با آرزوهای بزرگ» کاریست از گروه سیاسی شبکه دو  و مرکز مستند حقیقت به تهیه‌کنندگی و کارگردانی مهدی نعمت اللهی که جمعه ۲۶ مردادماه ساعت ۲۲:۰۰ روانه آنتن می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.