پنجشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۲:۱۴

لیست کامل جوایز جشنواره فیلم کودک؛

«آهوی پیشونی سفید۲» دیده نشد/ «لکنت» با دریافت ۵ جایزه اصلی بهترین کارگردانی، بهترین فیلم، بهترین بازیگری کودک و... رکورد زد!

آرم جشنواره فیلم کودک و نوجوان*

سینماپرس: مراسم اختتامیه سی‌ و یکمین جشنواره فیلم‌ های کودکان و نوجوان با اعلام آثار برتر برگزار شد.

به گزارش خبرنگار اعزامی سینماپرس به اصفهان اسامی برندگان بخش‌های مختلف جشنواره فیلم‌های کودک‌ و نوجوان به شرح زیر می باشد.

بخش سینمای ایران

بهترین فیلم پویانمایی کوتاه: فیلم «باربر» به کارگردانی داریوش اسکویی

بهترین فیلم کوتاه داستانی: فیلم «مارلون» به کارگردانی درناز حاجی‌ها

بهترین بازیگر کودک: به طور مشترک سجاد اسماعیلی برای بازی در فیلم «لکنت» و «سامیار محمدی» برای بازی در فیلم «تپلی»

تقدیر بازیگری: مرتضی حسینی برای بازی در فیلم «سوم شخص غایب»

بهترین فیلمنامه: میترا تیموریان و غلامرضا رمضانی برای فیلم «ضربه فنی»

بهترین کارگردانی: محمدرضا حاجی غلامی برای فیلم «لکنت»

بهترین فیلم سینمایی کودک: «پاستاریونی» به تهیه کنندگی بیتا منصوری

بهترین فیلم نوجوانان: فیلم «ضربه فنی» به تهیه کنندگی غلامرضا رمضانی

جایزه ویژه هیأت داوران: به طور مشترک برای فیلم‌های «آخرین داستان» به کارگردانی اشکان رهگذر و فیلم «لکنت» به کارگردانی محمدرضا حاجی غلامی

جایزه ویژه زاون قوکاسیان: فیلم «ضربه فنی» به کارگردانی غلامرضا رمضانی

آثار  بلند داستانی ایران

بهترین فیلمنامه بلند داستانی: شریف کاظمی و رضا آقایی برای نگارش فیلم «عینک»

بهترین کارگردانی: به  پرنیا کاظمی برای فیلم »بُروا»

بهترین فیلم: به مهرداد مجیدی برای تهیه کنندگی فیلم «بُروا»

جایزه شهید بهنام محمدی: سعید حاجی غلامی برای فیلم کوتاه «جمعه گل»

بخش بین الملل

بهترین فیلم کودک و نوجوان: فیلم «تنها» به تهیه کنندگی داوید مونرو از کشور فرانسه

بهترین فیلم کوتاه داستانی: «فقط برو» به کارگردانی پاولز دونیکو

بهترین فیلمنامه: دامیان مانیول و کوئین ایگاراچی برای فیلم «شبی که شنا کردم»

بهترین کارگردانی فیلم بلند: محمدرضا حاجی غلامی برای فیلم «لکنت» از ایران

جایزه ویژه هیأـ داوران: کامیلا آندینی برای فیلم «دیدن یا ندیدن» از کشور اندونزی

جایزه بهترین فیلم بلند داستانی: «خانه» اثر کیم جونگ وو از کره جنوبی

جایزه ویژه یونیسف

بهترین بازیگر کودک و نوجوان: به سجاد اسماعیلی به خاطر فیلم «لکنت»

دیپلم افتخار یونیسف: محمدرضا حاجی غلامی برای فیلم «جمعه گل»

بهترین فیلم یونیسف: امیر مشهدی عباس برای فیلم «دوچ»

جایزه سیفژ

بهترین فیلم: «خانه» به کارگردانی کیم جونگ وو از کره جنوبی

بخش پویانمایی

بهترین کارگردانی: اشکان رهگذر «برای انیمیشن «آخرین داستان»

بهترین انیمیشن کوتاه: فیلم «بدو رستم بدو» به کارگردانی حسین ملایمی

بهترین انیمیشن بلند فیلم «عملیات کاتماندو »از کشور کانادا