چهارشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۲

برگزاری هجدهمین دوره جشنواره «یاری» در استکهلم سوئد

 هجدهمین جشنواره «یاری» در استکهلم سوئد

سینماپرس: هجدهمین جشنواره فیلمهای ایرانی «یاری» در استکهلم سوئد با حضور ۱۳ فیلم بلند و کوتاه ایرانی برگزار می‌شود.

به گزارش سینماپرس، با اعلام اسامی فیلمهای حاضر در هجدهمین دوره جشنواره فیلمهای ایرانی «یاری» این رویداد در تاریخ ۲۲ و ۲۳ سپتامبر برابر با ۳۱ شهریور و اول مهر در شهر استکهلم سوئد به مدیریت شیدا شفیعی در سالن سینما اسکاندیا برگزار می شود.

۱۳ فیلم کوتاه و سینمایی ایرانی که به هجدهمین جشنواره فیلم‌های ایرانی «یاری» سوئد راه یافتند.

در بخش فیلم‌های بلند ۷ فیلم حضور دارند که عبارتند از : سد معبر (محسن قرایی)، اسرافیل (آیدا پناهنده)، در وجه حامل (بهمن کامیار ) مرداد (بهمن کامیار)، ماجان (رحمان سیفی‌آزاد)،‌ روز دروغ (یعقوب کشاورز) و آهوی پیشونی سفید (سیدجواد هاشمی).

علیرضا مجلل، رضا باقر، مینا آذریان، سعید شریفیان و میکاییل هیلین آثار منتخب جشنواره را داوری می‌کنند و در نهایت دو تندیس بهترین فیلم کوتاه و بهترین فیلم سینمایی به برگزیدگان اهدا خواهد شد.

همچنین ۶ فیلم هم در بخش فیلمهای کوتاه به رقابت خواهند پرداخت که شامل: مثل بچه آدم (آرین وزیر دفتری)، حیوان (بهمن و بهرام ارک)، آر یو والیبال (محمد بخشی)، شخصی (سونیا حداد)،‌ پاسپورت (مهران همت زاده) و بوق ممتد (قصیده گلمکانی) می باشند.

پژمان بازغی سفیر انجمن یاری در مراسم افتتاحیه این دوره حضور خواهد داشت و محسن کیایی، سیدجواد هاشمی و بهمن کامیار نیز مهمان‌های ویژه جشنواره هستند.

این جشنواره همه ساله درآمد حاصل از فروش بلیت فیلم‌های حاضر در جشنواره را برای حمایت از کودکان بی‌سرپرست ایرانی صرف می‌کند.