یکشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۹

همزمان با هفته دفاع مقدس عنوان شد؛

«بچه های گروهان بلال» سریالی واقعی در رابطه با حضور نوجوانان در جبهه های جنگ است

سریال بچه های گروهان بلال

سینماپرس: «عزیز علیزاده» تهیه کننده سریال «بچه های گروهان بلال» با اشاره به قصه داستان این سریال گفت: ما در جبهه و جنگ تعدادی نوجوان داشتیم که داوطلبانه عازم جبهه میشدند و در آنجا آموزش می دیدند و چون سن شان به سن قانونی نرسیده بوده، مرخص شده و به شهر خود برمی گشتند.

به گزارش سینماپرس و به نقل از روابط عمومی سیمافیلم تهیه کننده این سریال اظهار داشت: قصه سریال ما درباره همین نوجوانان است. «بچه های گروهان بلال» داستان نوجوانانی است که همگی راننده لودر و بولدوزر هستند و آموزش هایی در این باره دیدند، آن ها در حقیقت مهندسی رزمی دارند که در روزهای پایانی جنگ به جبهه می روند و آموزش می بینند و ناخواسته درگیر کارهای جنگ می شوند.

علیزاده درباره محتوای این سریال نیز ادامه داد: فکر نمی کنم تا به حال در این حوزه سریال ساخته شده باشد و از همین حیث برای مخاطبان جذابیت خاصی دارد. این ها همان سنگرسازان بیستون گر هستند که کارهای شان به عهده جهاد سازندگی بود و در جبهه و خاکریزها فعالیت کرده و معبرهایی برای تامین جانی رزمندگان ایجاد می کردند.

وی در ادامه نیز گفت: «بچه های گروهان بلال» اولین سریالی است که به مهندسی رزمی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی می پردازد و ما تمام تلاش مان را به کار بستیم تا این سریال مورد رضایت مخاطبان واقع شود.

این تهیه کننده درباره حضور بازیگران نوجوان در این سریال نیز بیان داشت: بازیگران نوجوان ما ۲۵ نفر هستند وهمه به یک اندازه در سریال به ایفای نقش می پردازند. بهنام داوری، امیرحسین ابراهیمی، عبدی سالار قوامی، پیمان نوری، حسین عبدالمنافی، آرمان نژادعلیرضایی، رضا خلجی، محمدرضا نیکخواه، محمد کرمی، سورنا بایراملو، محمد بهاران صفت، بینامین صیادی، داریوش مهربان، علیرضا زیوری از جمله این بازیگران هستند. البته برخی از این تعداد تا به حال کار کردند و برخی هم اولین کارشان را با این سریال تجربه می کنند.

این تهیه کننده در پایان نیز افزود: لوکیشن اصلی این سریال شهرک سینمایی دفاع مقدس بود و سریال به مدت ۴ ماه در آنجا مقابل دوربین رفت.

وحید رهبانی نقش اصلی این سریال است که قصه پیرامون او می چرخد. همچنین محمد حاتمی، مهرداد ضیایی، شهرام قائدی، امیررضا دلاوری، ارژنگ امیر فضلی، کاوه خداشناس، ایمان صفا، علی نعمت اللهی، حسین توشه از بازیگران اصلی این سریال هستند.

فیلمنامه سریال «بچه های گروهان بلال» بر مبنای خاطرات و طرحی از عبدالرحمن شلیلیان توسط داوود امیریان نویسنده رمان ها و فیلمنامه های دفاع مقدس به تهیه کنندگی عزیز علیزاده تولید شده است.

در خلاصه داستان این سریال آمده است: گروهان بلال نام گروهان مهندسی رزمی است که نیروهای آن را جوانانی تشکیل میدهند که همگی راننده لودر و بلدوزر هستند. رحیم جوان جانبازی است که فرماندهی این گروهان را به ناچار و به سودای رفتن دوباره به خط مقدم جبهه پذیرفته است.

«بچه های گروهان بلال» به کارگردانی عبدالرحمن شلیلیان و نویسندگی حسین حکمت جو و تهیه کنندگی عزیز علیزاده در ۱۰ قسمت از شبکه یک سیما پخش میشود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.