چهارشنبه ۴ مهر ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۹

مدیرکل روابط عمومی رسانه ملی:

برنامه «پایش» همواره در مسیر امید آفرینی حرکت می کند/ رسانه ملی باید حامی مردم و منعکس کننده مشکلات آنها باشد

محمدحسین رنجبران

سینماپرس: محمد حسین رنجبران درباره اطلاعیه دبیرخانه شورای اطلاع رسانی دولت درباره برنامه این هفته پایش شبکه یک سیما گفت: رسانه ملی باید حامی مردم و منعکس کننده مشکلات آنها باشد و توقع برخی آقایان در این زمینه غیرمنصفانه است.

به گزارش سینماپرس، مدیرکل روابط عمومی رسانه ملی با بیان اینکه سازمان صدا وسیما در این چند روز پوشش سفر مهم و حساس ریاست محترم جمهوری به مقر سازمان ملل متحد را در دستور کار دارد، گفت :درحالی که همه ما باید محور فضای رسانه ای را مواضع مقتدرانه آقای رییس جمهوردر سازمان ملل قرار دهیم از چنین اطلاعیه ای واقعا تعجب می کنم!؟

محمد حسین رنجبران درباره اطلاعیه دبیرخانه شورای اطلاع رسانی دولت درباره برنامه این هفته پایش شبکه یک سیما افزود: همه می دانیم مردم به شدت تحت فشار اقتصادی هستند و انتقادات فراوانی به برخی ناکارآمدی ها دارند که خود مسئولان اجرایی هم به آن اذعان می کنند و رسانه ملی هم دراین شرایط با تمام توان سعی میکند روحیه امید را در جامعه حفظ کند اما این بدان معنی نیست که به نظرات و تحلیل های متفاوت کارشناسی نپردازیم و نقد تخصصی نکنیم.

مدیرکل روابط عمومی رسانه ملی ریشه یابی برخی مشکلات اخیراقتصادی مردم  را با زبان کارشناسی دربرنامه ای تخصصی تقویت فضای امید دانست و گفت: وقتی با زبان کارشناسی نقد و برای آن راهکار ارائه می کنیم مردم امیدوار می شوند واز این که رسانه صدای آنها را منعکس می کند آرامش می گیرند.

وی افزود: رسانه ملی باید حامی مردم و منعکس کننده مشکلات آنها باشد و توقع برخی آقایان در این زمینه غیرمنصفانه است.

رنجبران با بیان اینکه از دبیرمحترم شورای اطلاع رسانی دولت بعنوان یک فرد رسانه ای برای تنظیم این اطلاعیه در زیرمجموعه اش  تعجب می کنم، افزود: آقای علی معزی که خود مدیرمسئولی یک خبرگزاری خصوصی را به عهده دارد خوب می داند یکی از مهم ترین رسالت های هر رسانه ای بعنوان نماینده افکارعمومی پیگیری مطالبات به حق مردم است.

وی افزود: جای تامل است که یک مقام مسئول در جایگاه خطیری چون شورای اطلاع رسانی دولت از رسانه ملی توقع تریبونی  یک طرفه دارد و به نوعی می خواهد نارضایتی های مردم از اوضاع اقتصادی به طور کلی نادیده گرفته شود.

مدیرکل روابط عمومی رسانه ملی یکی از بخش های پربیننده و پرمخاطب برنامه پایش را پیگیری مشکلات تولیدکننده ها و مردم دانست و تاکید کرد: آیا بررسی مشکلات مردم و تولید کننده ها و تحلیل ریشه ای آنها از منظر کارشناسی توهین و افتراست و آیا تقدیر از دو دادستان قوه قضائیه که در مسیر رفع مشکلات مردم و موانع تولید حرکت و با متخلفان برخورد کرده اند تخریب دولت به شمار می رود.

رنجبران با بیان اینکه  برنامه پایش همواره در مسیر امید آفرینی حرکت می کند تصریح کرد: در برنامه یکشنبه ها جوان موفق و دربرنامه سه شنبه ها کارآفرین موفق در این برنامه معرفی می شوند و هر هفته پنج  کسب و کاری که نوآوری می کنند به مردم معرفی می شوند تا آنهایی که می خواهند دراین کسب و کارها سرمایه گذاری کنند یا مشارکت داشته باشند از این فرصت استفاده کنند.

وی افزود: فقط در دوسال اخیر که از سالهای بسیار سخت اقتصادی کشور بوده است این برنامه توانسته است با این برنامه های امیدآفرین جوانان بسیار زیادی را که شغلی نداشته اند به سمت کارآفرینی و راه اندازی کسب و کارهای جدید رهنمون کند که این خود یک موفقیت برای کشور است.

مدیرکل روابط عمومی سازمان صدا وسیما ابراز امیدواری کرد همه مسئولان کشور بویژه مسئولان اطلاع رسانی دستگاههای مختلف با سعه صدر و تدبیر درجهت افزایش امید و حل مشکلات مردم حرکت کنند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.