جمعه ۱۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۹

در صورت یافتن پخش‌کننده:

«امیر» تا پایان سال اکران می‌شود

نیما اقلیما

سینماپرس: کارگردان فیلم سینمایی «امیر» از تلاش برای پیدا کردن پخش کننده مناسب و اکران این اثر تا پایان سال جاری خبر داد.

به گزارش سینماپرس، نیما اقلیما کارگردان فیلم سینمایی «امیر» در گفتگویی با اشاره به اینکه باید شرایط برای تولید فیلم های مستقل فراهم شود، گفت: در حال حاضر پروژه هایی را برای کار دارم اما متاسفانه درگیر شرایط موجود هستم چرا که بیشتر سرمایه گذاران به حق دنبال این هستند تا روی فیلمی سرمایه گذاری کنند که بازگشت سرمایه آن از طریق گیشه صد در صد باشد.

وی بیان کرد: ساخت یک فیلم سینمایی با کمترین هزینه در نظر گرفته شده نیازمند یک و نیم میلیارد تومان بودجه است. در چنین شرایطی نیز سیستم سینما یعنی پخش و اکران نیز به دنبال سود بیشتری است و این یعنی توجه به اکران فیلم های پرفروش تر، که البته این امر یک نگاه کاملا اقتصادی و درست است که از نگاه هنری اصلا منطقی نیست.

این کارگردان سینما توضیح داد: همین نگاه اقتصادی سبب می شود تا سرمایه گذاری بیشتر روی آثار گیشه ای در سینما باشد. البته نباید این را فراموش کرد که در همه کشورهای دارای سینما با توجه به اهمیتی که به سینمای اقتصادی می دهند، سعی می کنند تا سینمای مستقل خود را داشته باشند و هر ۲ را گسترش دهند.

اقلیما بیان کرد: امیدوارم در شرایطی که تنها بحث اقتصاد و اکران فیلم های گیشه داغ است، شرایط مناسب برای اکران فیلم هایی مانند «امیر» نیز فراهم شود. البته ما تمام تلاش خود را می کنیم تا این اثر سینمایی را اکران کنیم.

این کارگردان سینما در پایان گفت: اگر بتوانیم پخش کننده مناسب پیدا کنیم، «امیر» را تا پایان سال جاری روی پرده سینما می بریم.

*مهر

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.