دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۷

اعلام برنامه روز دوم همایش «سینما در عصر دیجیتال»

آغاز ثبت نام برای حضور در همایش بین المللی «سینما در عصر دیجیتال»

سینماپرس: در دومین روز از برگزاری همایش بین المللی «سینما در عصر دیجیتال»؛ ۵ سخنرانی، ۲ پنل تخصصی و ۱ کارگاه در مرکز همایش های بین المللی کتابخانه ملی ایران برگزار می‌شود.

به گزارش سینماپرس، نخستین همایش بین المللی «سینما در عصر دیجیتال» به دبیری روح الله حسینی فردا سه شنبه ۲۳ آبان با برپایی ۵ سخنرانی، ۲ پنل تخصصی و ۱ کارگاه در مرکز همایش های بین المللی کتابخانه ملی ایران به کار خود ادامه می دهد.

در دومین روز از برگزاری همایش بین المللی «سینما در عصر دیجیتال» مباحثی با عناوینی چون «بررسی تحولات سبک سینمایی عباس کیارستمی در گذر از آنالوگ به دیجیتال» توسط اکرم جمشیدی، «گونه شناسی و تحلیل نظام های ادراک تَن در سینمای دیجیتال» توسط علی رویین، «سینمای امروز و مخاطبان آن تاثیر تحول آنالوگ به دیجیتال» توسط لیدا کاووسی، «ـزیبایی شناسی سینمای دیجیتال و آخرین تحولات آن» توسط برونو ماسی و «دیجیتالیسم در سینما و نمادین شدن امر خیال» توسط رامتین شهبازی در قالب سخنرانی ارائه می شود.

بخش دوم از سخنرانی ها نگاهی کوتاه به تاریخچه تحولات تکنولوژیک در سینمای جهان از سال ۱۹۷۰ تا امروز دارد. در این بخش ایرا باسکار رییس دانشکده زیبایی شناسی و هنر دانشگاه جواهر لعل نهرو هندوستان درباره «بالیوود: سینمای هند و آمالِ جهانی/ تاثیرات متقابل تکنولوژی های نوین میان بالیوود و هالیوود» سخنرانی می کند. همچنین استفان پیازسکی پژوهشگر آلمانی درباره نظارت و کنترل در عصر دیجیتال با تمرکز بر سینمای آلمان صحبت می کند.

همچنین در روز دوم از همایش بین المللی «سینما در عصر دیجیتال» ۲ پنل تخصصی برگزار می شود. پنل نخست «زیبایی شناسی سینما در عصر دیجیتال» نام دارد که با مدیریت فاطمه حسینی شکیب برگزار می شود و امیر سحرخیز، احمدرضا معتمدی، احمد الستی و مجید شیخ انصاری اعضای این پنل هستند. پنل دوم «نظارت و کنترل سینما در عصر دیجیتال» نام دارد و کامبیز نوروزی به عنوان مدیر پنل حضور دارد. منوچهر شاهسواری، استفان پیازسکی، ایرا باسکار و محمدمهدی عسگرپور اعضای این پنل سینمایی هستند.

پایان بخش برنامه های روز دوم این همایش برپایی کارگاهی با عنوان «کارکردهای طراحی کانسپت در سینمای ایران» با مدیریت سهیل دانش اشراقی خواهد بود.

نخستین همایش بین المللی «سینما در عصر دیجیتال» از ۲۱ تا ۲۳ آبان در مرکز همایش های بین المللی کتابخانه ملی ایران برگزار می شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.