سه‌شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۷

آمار تماشاگران تماشاخانه های دولتی اعلام شد

تئاتر شهر

سینماپرس: با پایان ایام محرم و صفر آمار تماشاگران تماشاخانه‌های اداره کل هنرهای نمایشی با رشدی نسبی همراه بوده است.

به گزارش سینماپرس، روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی اعلام کرده است مجموعه تئاتر شهر که در هفته گذشته میزبان ۳ نمایش بوده آمار تفکیکی خود را برای هر اجرا به این شکل اعلام کرد:

۱-تماشاخانه اصلی:نمایش «شاه لیر» به کارگردانی «مسعود دلخواه» که به تازگی اجرای خود را آغاز کرده است طی ۵ اجرایی که تا ۲۵ آبان ماه داشته میزبان ۲۳۲۵ تماشاگر بوده است. برای این نمایش ۸۷۵ بلیط تمام‌بها، ۱۳۶ بلیط نیم‌بها، ۶۲۹ بلیط با تخفیف و ۷۰۳ بلیط میهمان ارائه شده است. در گیشه این اثر با قیمت ۷۰ هزار تومان رقم ۹۷۴ میلیون و ۳۰۰ هزار ریال ثبت شده است.

۲- تماشاخانه قشقایی: نمایش «نقاشی اشر» به کارگردانی «فریبرز کریمی» که ۲۱ نوبت در این تماشاخانه روی صحنه رفته ۱۴۴۴ تماشاگر دیده اند. برای این نمایش ۷۲۳ بلیط تمام‌بها، ۹۹ بلیط نیم‌بها، ۱۵۹ بلیط تخفیف‌دارو ۴۳۶ بلیط میهمان صادر شده که در گیشه با قیمت بلیط ۳۰ هزار تومان مبلغ ۲۶۹ میلیون و ۹۱۰ هزار ریال برایش ثبت شده است.

۳-تماشاخانه سایه: نمایش «خاموشخانه» به کارگردانی «مهدی مشهوری» نیز ۱۳ اجرای خود را در تماشاخانه سایه پشت سر گذاشته است. این نمایش میزبان ۴۱۷ تماشاگر بوده که شامل ۱۷۲ بلیط تمام‌بها، ۱۶ بلیط نیم‌بها، ۲۲۹ بلیط میهمان می‌شود. درگیشه این نمایش با قیمت بلیط ۳۰ هزار تومان رقم ۵۴ میلیون ریال ثبت شده است.

تماشاخانه سنگلج نیز آمار تفکیکی خود را به شرح زیر اعلام کرد:

این تماشاخانه که از ۲ آبان پذیرای نمایش «آهسته با گل سرخ» به کارگردانی «هادی مرزبان» بوده، تا ۲۵ آبان ماه از ۲۳۸۱ تماشاگر هم پذیرایی است. برای این نمایش ۸۲۷ بلیط تمام‌بها (۵۲۰ بلیط ۴۰ هزار تومانی–۱۷۸ بلیط ۳۰ هزار تومانی و ۱۲۹ بلیط ۲۵ هزار تومانی)، ۷۷۳ بلیط نیم‌بها (۳۷۲ بلیط ۲۰ هزار تومانی–۲۰۰ بلیط ۱۵ هزار تومانی و ۲۰۱ بلیط ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومانی )، ۱۶۸ بلیط تخفیف‌دار( ۹۹ بلیط ۳۲ هزار تومانی- ۴۲ بلیط ۲۴ هزار تومانی- ۲۷ بلیط ۲۰ هزار تومانی) و ۶۱۳ بلیط میهمان ارائه شده که جمع گیشه ۱۴ روز فروش این نمایش ۴۶۳ میلیون و ۶۸۵ هزار ریال ثبت شده است.

در نهایت تالار هنر در هفته ای که گذشت آمار دو نمایش خود را این‌گونه اعلام کرد:

۱ -نمایش «سفر به آینده» به کارگردانی «محمد عبدی» که ۸ اجرای آغازین خود را ‍‍پشت سر گذاشته است پذیرای ۶۷۸ تماشاگر بوده است. برای این نمایش ۳۳۰ بلیط تمام‌بها، ۱۲۰ بلیط نیم‌بها، ۶۹ بلیط تخفیف‌دارو ۱۸۶ بلیط میهمان صادر شده است. این نمایش با بلیط ۲۰ هزار تومانی در گیشه ۸۲ میلیون و ۸۲۰ هزار تومان فروش داشته است.

۲ -نمایش «از کجا اومدیم» به کارگردانی «محمد عاقبتی» که ۵ اجرای آغازین خود را ‍‍پشت سر گذاشته است پذیرای ۴۹۱ تماشاگر بوده است. برای این نمایش ۳۴۹ بلیط تمام‌بها، ۷۳ بلیط نیم‌بها، ۱۵ بلیط تخفیف‌دارو ۵۴ بلیط میهمان صادر شده است. این نمایش با بلیط ۲۰ هزار تومانی در گیشه ۷۹ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان فروش داشته است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.