شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۶

میرطاهر مظلومی، بازیگر سینما:

گمنامی قهرمانان ملی به خاطر مدیریت غلط فرهنگی است

میرطاهر مظلومی در نشست خبری نمایش آیینی غبار

دفاع پرس: یک بازیگر سینما و تلویزیون گفت: ما سرداران و امیران زیادی داریم که تاثیرگذاری زیادی در پیروزی انقلاب اسلامی داشته‌اند اما در گمنامی هستند و رویکرد غلط دستگاه‌های فرهنگی موجب بی‌مهری به آنها شده است.

میرطاهر مظلومی بازیگر سینما و تلویزیون به تغییر رویکرد و نوع نگاه در  آثار هنری مرتبط با انقلاب اسلامی و دفاع مقدس اشاره کرد و اظهار داشت: هنرمندان در رشته‌های هنری طی سال‌های گذشته آثاری زیادی درباره موضوعات ملی و مذهبی تولید کرده‌اند که باید همراه با خلاقیت باشد تا مخاطبین جدیدی را همراه کند.

وی خاطرنشان کرد: رویکرد دستگاه‌های حامی فرهنگ نسبت به دفاع مقدس طی سال‌های گذشته صرفاً رویکردی یادواره‌‌ای و بزرگداشت‌گونه بوده در حالی که در این زمینه باید ابتکارات بهتری را در دستور کار قرار می‌دادند.

این بازیگر سینما و تلویزیون به ظرفیت هنر برای معرفی قهرمانان ملی اشاره و تاکید کرد: در حال حاضر جوانان کشورمان نیاز دارند تا کسی را به عنوان الگو در جامعه داشته باشند اما این خلا همچنان باقی مانده است. تئاتر و سینما ظرفیتی است که می‌تواند این الگوها را به جامعه معرفی کند اما از ظرفیت‌های موجود کشور غفلت شده است.

مظلومی افزود: پیشنهاد می‌کنم مسوولین رویکرد نکوداشت را جدی‌تر بگیرند چراکه با این کار راه برای هنرمندان باز می‌شود تا بتوانیم درباره چهره‌های تاثیرگذار انقلاب اسلامی و دفاع مقدس اثر فرهنگی و هنری تولید کنیم. ما سرداران و امیران زیادی داریم که تاثیرگذاری زیادی در پیروزی انقلاب اسلامی داشته‌اند اما در گمنامی هستند و رویکرد غلط دستگاه‌های فرهنگی موجب بی مهری به آن‌ها شده است.  

وی گفت: وظیفه امروز سینما و تئاتر پرداختن به این موضوعات است. سیاست‌گذاری و حمایت درست از هنر موجب معرفی قهرمانان زیادی است که در دوران دفاع مقدس افتخارآفرینی کردند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.