یکشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۶

۱۵ اسفند ماه

نکوداشت ام الاسرای ایران در حوزه هنری برگزار می‌شود

آیین نکوداشت بهجت افراز مادر اسرای ایران

سینماپرس: آیین نکوداشت بهجت افراز مادر اسرای ایران با عنوان «بانوی باران» روز چهارشنبه ۱۵ اسفند ماه در تالار سوره حوزه هنری برگزار می‌شود.

به گزارش سینماپرس، مراسم «بانوی باران» که از ساعت ۱۶ روز چهارشنبه ۱۵ اسفند ماه در تالار سوره حوزه هنری برگزار می شود، به تقدیر از بهجت افراز به عنوان شخصیتی ملی اختصاص دارد.

در این آیین نکوداشت، منصوره قدیری، همسر سرلشکر مرسل آهنگری آزاده ده‌سال اسارت خاطرات خود را از تلاش ها و زحمات افراز  مرور می کند.

این تقدیر از سوی حجت السلام سید محمد حسن ابوترابی فرد امام جمعه موقت تهران به نمایندگی از جامعه آزادگان کشور صورت می گیرد.

در این مراسم همچنین از تلاش ها و زحمات خانواده بهجت افراز که او را در خدمت به آزادگان و کشور همراهی کرده اند، تقدیر می شود.

بهجت افراز در سال ۱۳۱۲ در شهرستان جهرم از استان فارس زاده شد. وی ملقب به مادر اسرای ایران، خیر مدرسه ساز و از فعالان سال های جنگ و بعد از آن بود. کتاب های «چشم تر» و «ام الاسرا» از این شخصیت برجسته به چاپ رسیده و کتاب «جایگاه زن در اسلام» نوشته «محمد عطیه الابراشی نویسنده مصری» را نیز به زبان عربی ترجمه کرده است. او سابقه ۱۸سال خدمت در اداره اسرا و مفقودین جنگ تحمیلی و ارتباط با آزادگان و خانواده های مفقودین سال های دفاع مقدس و تلاش برای بهبود شرایط آن ها را در افتخارات سابقه فعالیت های خود یدک می کشد. افراز ۲۴ دی ماه امسال دار فانی را وداع گفت.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.