یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۷

در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی نمایش داده می‌شود

افتتاحیه کانون فیلم سینما حقیقت با مستند «بهارستان، خانه ملت»

مستند بهارستان خانه ملت

سینماپرس: دوره‌ی جدید کانون فیلم سینما حقیقت مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، با نمایش و نقد فیلم مستند «بهارستان، خانه ملت» ساخته بابک بهداد آغاز می‌شود که بهمن‌ماه گذشته برنده‌ی سیمرغ بلورین بهترین فیلم مستند جشنواره فیلم فجر شد.

به گزارش سینماپرس، این مستند از ساعت ۱۷:۳۰ عصر روز دوشنبه ۲۶ فروردین ۹۸ در سالن سینماحقیقت مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به نمایش عمومی درآمده و سپس با حضور بابک بهداد (کارگردان)، ناصر صفاریان (مسئول نمایش و نشست فیلم‌ها) و امید نجوان (منتقد میهمان) مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد.

افتتاحیه کانون فیلم سینما حقیقت با مستند «بهارستان، خانه ملت»

بهداد درخصوص مستند ۷۶ دقیقه‌ای «بهارستان، خانه ملت» می‌گوید: این فیلم درباره‌ی منطقه بهارستان است. این منطقه شامل میدان، مجلس،   سپهسالار و بخشی از باغ بهارستان می‌شود. این میدان به دلیل نزدیک بودن به مجلس شورای ملی اهمیت خاصی می‌یابد. از دوره انقلاب مشروطه تمام تجمعات، اعتراضات و گفتگوهای نمایندگان مجلس بوده و بسیاری از اتفاقات مهم تاریخی در این میدان رخ داده است.

وی ادامه داد: «بهارستان، خانه ملت» فیلمی تاریخی است که از دوره قاجار آغاز می‌شود و پهلوی اول و دوم را دربرمی‌گیرد. در حقیقت اتفاقات سیاسی مهمی مانند کودتای ۲۸ مرداد، نهضت ملی نفت، سی تیر و... در این میدان و مجلس رخ می‌دهد و مخاطبان می‌توانند با تماشای این فیلم، با بخش مهمی از تاریخ ایران بیشتر آشنا شوند.

عموم علاقه‌مندان جهت تماشای این فیلم مستند و شرکت در جلسه نقد و بررسی آن می‌توانند از ساعت ۱۷:۳۰ عصر دوشنبه (۲۶ فروردین) به کانون فیلم «سینماحقیقت» واقع در خیابان سهروردی شمالی، میدان شهید قندی، شماره ۱۵، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی مراجعه کنند. شرکت در این برنامه برای عموم آزاد است.

«بهارستان، خانه ملت» ضمن کسب سیمرغ بلورین بهترین مستند سی و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر، یکی از آثار برگزیده‌ی گروه هنر و تجربه دوازدهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت هم بوده است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.