سه‌شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۰

محمدحسین حیدری از سختی ساخت «مهین» می گوید:

بازسازی در مستند ریسک بالایی دارد

محمدحسین حیدری

سینماپرس: کارگردان فیلم «مهین» درخصوص ساخت این مستند گفت: حدود سه ساعت تصاویر واقعی از مهین داشتیم و این کاراکتر به قدری جذاب است که می‌شد با همان تصاویر مخاطب را تا پایان حفظ کرد.

به گزارش سینماپرس، محمدحسین حیدری که با فیلم «مهین» در بخش مستند زیر ذره‌بین سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر حضور دارد، گفت: سه سال درگیر ساخت این مستند بودیم تا داستان زندگی اولین قاتل سریالی زن ایرانی آن‌گونه که ما می‌خواهیم شکل بگیرد. بسیار در مراحل تولید اذیت شدیم و سه بار تا تعطیلی پروژه پیش رفتیم اما خداراشکر این کار موفق به پایان رسید.

حدود سه ساعت تصاویر واقعی از مهین داشتیم و این کاراکتر به قدری جذاب است که می‌شد با همان تصاویر مخاطب را تا پایان حفظ کرد، اما قصد داشتیم از تصاویر بازسازی شده استفاده کنیم، چون بسیاری از رابطه‌ها و مسائل در تصاویر واقعی مهین وجود نداشت.

این مستندساز با تاکید بر این که بازسازی در مستند به ویژه در برابر شخصیتی مثل مهین ریسک بالایی داشت، اظهار کرد: معمولا بسیار سخت می‌توان به پرونده‌های قضایی دست پیدا کرد به‌خصوص پرونده‌های اداره آگاهی، چون جزئیات بیشتری ازافراد درگیر در این پرونده‌ها بیان می‌شود.

وی ادامه داد: هنوز ارتباط میان فیلمسازان و سازمان‌های این چنینی به اندازه‌ای نیست که بتوان به این پرونده‌ها دست پیدا کرد، البته نیروی انتظامی و قوه قضاییه مشکلی با ساخت فیلم ما نداشتند.

حیدری با اشاره به مخاطبان مستند «مهین» تصریح کرد: به نظر می‌رسد به دلیل سوژه فیلم، ایرانی‌ها ارتباط بهتری با آن برقرار می‌کنند اما ما به فکر عرضه بین‌المللی فیلم هم هستیم.

آدرس سایت رسمی جشنواره Fajriff.com و پست الکترونیکی جشنواره Info@Fajriff.com است.
سی‌وهفتمین دوره جشنواره جهانی فیلم فجر از ۱۸ تا ۲۶ آوریل ۲۰۱۹ (۲۹ فروردین تا ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸) به دبیری رضا میرکریمی در تهران در حال برگزاری است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.