سه‌شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۶

به همت بنیاد فرهنگی روایت فتح

انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس در سی و دومین دوره نمایشگاه کتاب تهران حضور خواهد داشت

حضور انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس در سی و دومین دوره نمایشگاه کتاب تهران

سینماپرس: انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس امسال نیز با چندین کتاب عکس جدید در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران حضور فعال خواهد داشت.

به گزارش سینماپرس، انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس که به همت بنیاد فرهنگی روایت فتح و با تلاش چند تن از عکاسان نخبه و پیشکسوت هشت سال دفاع مقدس بیش از یک دهه از فعالیت خود را می گذراند، در حال حاضر تنهاترین و بزرگترین مرکز آرشیو نگهداری نگاتیو های دفاع مقدس در کشور است. این انجمن از آغاز، سعی کرده است، نقش به‌سزایی در نگهداری، تدوین و حمایت از آثار عکاسی جنگ تحمیلی را بر عهده داشته باشد. از مهمترین فعالیت های این انجمن میتوان به جمع‌آوری حدود یک میلیون و دویست هزار فریم نگاتیو و عکس اورجینال جنگ از عکاسان و مراکز مرتبط با جنگ تحمیلی، ساماندهی (اسکن، کدگذاری، آرشیو استاندارد) نگاتیو و عکس‌های جمع آوری شده، برگزاری نمایشگاه‌های عکس با استانداردهای لازم برای مراکز و مجموعه‌های مختلف فرهنگی و انتشار و عرضه کتب تخصصی عکس و عکاسان انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی اشاره نمود
این انجمن همانند چند سال اخیر، امسال نیز در نمایشگاه کتاب تهران حضور فعال دارد و آماده است تا جدیدترین محصولات خود را مانند کتاب عکس محمدحسین حیدری را که در مراسم بزرگداشت بیست و ششمین سالگرد شهادت سید شهیدان اهل قلم سید مرتضی آوینی رونمایی شد، به مخاطبانش عرضه کند.
از کتاب های عکس شاخص میتوان به مجموعه کتابهای عکاسان جنگ محمدحسین حیدری، سعید صادقی، علی فریدونی، اباصلت بیات، مریم کاظم زاده، احمد علیزاده نوحی و... اشاره نمود.
علاقمندان میتوانند جهت بازدید از غرفه انتشارات انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس به راهروی ۲۸ شبستان اصلی نمایشگاه مراجعه کنند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.