شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۷

کارگردان مستند مطرح کرد؛

«داستان عروسک‌ها» نمایشی از امید به زندگی است

مستند داستان عروسک ها

سینماپرس: کارگردان مستند داستان عروسک‌ها معتقد است که فیلمش نمایشی از امیدواری در عین سختی‌های زندگی روزمره است.

به گزارش سینماپرس، مستند «داستان عروسک‌ها» شب گذشته در قالب جشنواره تلویزیونی مستند به روی آنتن شبکه مستند رفت. مستندی با روایت متفاوت از دل یکی از روستاهای استان اصفهان که به داستان یک خانم عروسک‌ساز می‌پردازد.

سید مصطفی فخاری، کارگردان این فیلم نیمه بلند، راجع به سوژه این مستند گفت: این مستند، داستان زندگی خانم خدیجه عباسی است. او که با فاصله بسیار زیادی نسبت به شهر اردکان ساکن است، زندگی سختی را در کنار همسر از کارافتاده‌اش و هفت فرزند خود دارد. او برای این که درآمدی داشته باشد و اوقات فراغت خود را پر کند، به ساخت عروسک‌های مختلف مشغول است. در این مستند، داستان زندگی این خانواده در کنار شغل‌های آنان یعنی کشاورزی و دامداری و عروسک‌سازی‌های خدیجه روایت شده است. اگر به خانه آنان بروید شاید باور نکنید که در چنین جایی انسان زندگی می‌کند اما با این حال، خانم عباسی با روحیه بسیار زیادی مشغول به کار است.

وی در مورد دلیل انتخاب این سوژه گفت: دلیل اصلی برای انتخاب این سوژه، شرایطی است که بر زندگی او حاکم است. شاید خیلی از افراد اگر در موقعیت او قرار بگیرند، اصلا زندگی نکنند یا از آن ناامید شوند. جالب است بدانید که هر هفت فرزند این خانم، افراد نسبتا موفقی شده‌اند با این که در شرایط سختی رشد پیدا کرده‌اند.

این کارگردان و مستندساز در مورد ساخت این مستند گفت: ساخت مستند داستان عروسک‌ها زمانی اتفاق افتاد که کمتر کسی ایشان را می‌شناخت اما پس از ساخت این فیلم و نمایش آن در چند جشنواره استانی، ایشان شناخته شد و افراد زیادی برای کمک به ایشان به محل زندگی‌اش مراجعه کردند.

فخاری به اهمیت برگزاری جشنواره تلویزیونی مستند و ایجاد فرصت برای مستندسازان شهرستانی اشاره کرد و گفت: باید بگویم که جشنواره تلویزیونی مستند به ما بسیار کمک کرد که دیده شویم و آثار خود را در معرض عموم قرار بدهیم. گاهی اوقات ممکن است که افراد بسیار خوبی در شهرستان‌ها وجود داشته باشند که کمتر کسی آنان را شناخته است. این جشنواره کمک می‌کند که آثار ما دیده شود و بعدا در جاهای دیگر مورد استفاده قرار بگیریم. علاوه بر این، این انگیزه را در ما ایجاد می‌کند که بیش‌تر تلاش کرده و پیشرفت نماییم.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.