شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۲

در روسیه؛

«گرگم و گله می‌برم» جایزه جشنواره اینسومنیا را هم برد

پویانمایی «گرگم و گله می برم»

سینماپرس: «گرگم و گله می‌برم» در تازه‌ترین موفقیت خود جایزه بهترین فیلم بخش «رویاهای کودکانه» جشنواره بین‌المللی فیلم‌های انیمیشن اینسومنیا روسیه را به دست آورد.

به ‌گزارش سینماپرس، در تازه‌ترین موفقیت فیلم «گرگم و گله می‌برم» روس‌ها به رویاهای کودکانه این انیمیشن در جشنواره اینسومنیا (بی‌خوابی) که طی روزهای ۲۷ تا ۳۱ تیر ۱۳۹۸ (۱۸ تا ۲۲ ژوئیه ۲۰۱۹) برگزار شد، جایزه دادند.

در این جشنواره بهترین فیلم‌های پویانمایی کوتاه از سراسر جهان به هنگام شب و در فضای باز به نمایش درآمد و در طول روز نیز مهمانان از دیگر فعالیت‌های این رویداد هنری مانند سخنرانی‌ها، کنسرت‌های موسیقی زنده، اجرای نمایش و بازار هنری بهره‌مند شدند.

در نهایت جایزه بزرگ اینسومنیا نیز به فیلمی از کشور روسیه تعلق گرفت و این رقابت که در بخش‌های مختلفی برگزار می‌شد با اهدای جوایز، به کار خود پایان داد.

فیلم «گرگم‌ و گله‌ می‌برم» روزهای پایانی خرداد امسال نیز جایزه بهترین پویانمایی کوتاه ششمین جشنواره فیلم تریپولی (Tripoli) لبنان را از آن خود کرده بود.

این فیلم ۸ دقیقه‌ای که با تکنیک انیمیشن دیجیتال و بدون کلام تولید شده و فیلمنامه ‌آن برگرفته از داستانی با همین‌ نام نوشته‌ افسانه‌ شعبان‌نژاد است، موفق به دریافت جوایز دیگری از جشنواره‌های داخلی و خارجی از جمله از زاگرب کرواسی، فیلم کودک جشنواره کوکر بلغارستان، جشنواره فیلم شهری استانبول ترکیه، یازدهمین جشنواره پویانمایی تهران و… نیز شده است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.