دوشنبه ۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۹

ابتذال در سینمای ایران؛

کنسرت ‌ترانه‌های لس‌آنجلسی در یک فیلم سینمایی!

ابتذال در سینمای ایران (۴)

سینماپرس: یکی از فیلم‌های سخیف درحال اکران، کنسرتی را نمایش می‌دهد که در آن‌ترانه‌های یک خواننده لس‌آنجلسی خوانده می‌شود و در بخش دیگری از همین فیلم، ‌ترانه یک خواننده زن توسط بازیگر فیلم خوانده می‌شود!

به گزارش سینماپرس، بعد از اینکه برخی چهره‌های سینما ضمن حضور در کشورهای بیگانه با خوانندگان غربی و لس‌آنجلسی عکس‌های یادگاری گرفتند و با وقاحت این عکس‌ها را در صفحات شخصی‌شان در فضای مجازی منتشر کردند اینک شاهد روی دیگری از این اتفاق در سینما هستیم!
به‌عنوان نمونه از بین ده‌ها اثر مبتذلی که در سینمای کشور به خصوص طی سال‌های اخیر تولید و پخش شدند همین اواخر در فیلمی‌رسماً شاهد برگزاری یک کنسرت از سوی خوانندگان لس آنجلسی هستیم و مشخص نیست این فیلم چگونه از فیلترهای نظارتی سازمان سینمایی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی عبور کرده و توانسته مجوز اکران بگیرد؟
از پخش صدای خواننده طاغوتی و سلطنت‌طلب که بگذریم دست‌اندرکاران این اثر سینمایی کمی ‌پا را فراتر گذاشته و به طرزی مشکوک صدای یکی از خوانندگان زن لس‌آنجلسی در زیر صدای یکی از بازیگران گنجانده‌اند و در صحنه‌ای دیگر نیز بخشی از موسیقی یکی از ترانه‌های معروف دیگر خواننده زن مشهور لس‌آنجلسی شنیده می‌شود! وقتی سال‌ها پیش فیلم‌هایی نظیر «دلداده»، «شاخه گلی برای عروس»، «حلقه‌های ازدواج»، «زندگی شیرین»، «شارلاتان»، «سلام بر عشق»، «آقای هفت رنگ» «دردسر بزرگ» به‌خاطر شبیه‌سازی از ‌ترانه‌های خوانندگان لس‌آنجلسی تذکر نگرفتند اینک آثاری نمایش داده می‌شود که به کرات در آنها از ‌ترانه‌های فاقد مجوز استفاده می‌شود!

*کیهان

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.