دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۸

به کارگردانی تاد فیلیپس؛

«جوکر» در صدر گیشه جهانی

جوکر*

سینماپرس: فیلم جدید کمپانی برادران وارنر به کارگردانی تاد فیلیپس، همچنان در پی جا به جا کردن رکوردهای گیشه است.

به گزارش سینماپرس به نقل از هالیوود ریپورتر، «جوکر» همچنان با لبخند خود رکوردهای گیشه را جابه‌جا می‌کند. فیلم جدید کمپانی برادران وارنر به کارگردانی تاد فیلیپس و با بازی واکین فینیکس در نقش تبهکار، راه زیادی تا تبدیل شدن به پرفروش‌ترین فیلم تاریخ که در رده سنی بزرگسال تولید شده، ندارد.

در گیشه روز یکشنبه فروش جهانی فیلم جوکر بعد از سه هفته به ۷۳۷ میلیون دلار رسید و فراتر از حد انتظار ظاهر شد. فروش این فیلم از ۱۸ تا ۲۰ اکتبر ۲۹ میلیون دلار بوده و گیشه داخلی آن به ۲۴۷ میلیون دلار رسید. «ددپول» رکورد فیلم های پرفروش رده سنی بزرگسال را فعلاً در دست خود نگه داشته است.

«جوکر» در گیشه‌های داخلی نیز ۷۷ میلیون دلار بلیت فروشی داشت تا در نهایت به فروش ۴۹۰ میلیون دلار برسد و به چهارمین فیلم پرفروش دی سی در گیشه‌های بین المللی تبدیل شود و پشت سر فیلم‌هایی مثل «آکوامن» با ۸۱۸ میلیون، «شوالیه تاریکی بر می‌خیزد» با ۶۳۶ میلیون دلار و «بتمن علیه سوپرمن» با ۵۳۷ میلیون دلار قرار بگیرد.

پیش بینی می‌شود «جوکر» بتواند خود را به فروش کلی ۹۰۰ میلیون دلار برساند. برخی منابع نیز اعلام کرده اند عبور از مرز یک میلیارد دلار را هم نباید برای این فیلم دور از دسترس دید. پیش از این «جوکر»، رکورد فروش افتتاحیه ماه اکتبر را که در دست «ونوم» بود، شکست. در سه هفته‌ای که این فیلم اکران شد، دو هفته صدرنشین بود و این هفته نیز در رتبه دوم قرار گرفت.

در میان دیگر پرفروش‌ ها می‌توان به «ماتریکس» با ۷۳۸ میلیون دلار، «آن» با ۶۹۷ میلیون دلار و «مصائب مسیح» با ۶۲۲ میلیون دلار اشاره کرد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.