چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۷

محصول سینمای افغانستان؛

«حوا مریم عایشه» در خانه هنرمندان رونمایی شد

فیلم حوا، مریم، عایشه

سینماپرس: فیلم «حوا مریم عایشه» به کارگردانی صحرا کریمی در خانه هنرمندان رونمایی شد.

به گزارش سینماپرس، شب گذشته سه شنبه ۱۹ آذر ماه آیین رونمایی فیلم «حوا مریم عایشه» به کارگردانی صحرا کریمی و تهیه کنندگی کتایون شهابی در خانه هنرمندان برگزار شد.

در ابتدای این آیین کتایون شهابی تهیه کننده فیلم گفت: از همه شما مهمانان محترم تشکر می کنم که برای دیدن این فیلم افغانستانی حضور پیدا کردید. همانطور که می دانید سینما یک کار گروهی است و هیچ فردی به تنهایی نمی تواند از عهده آن برآید. از همه گروه و عوامل که برای این فیلم زحمت کشیدند، تشکر می کنم.

وی ادامه داد: از سینمای «هنر و تجربه» و آقای صانعی مقدم تشکر می کنم که شرایطی را فراهم کردند تا بتوانیم این فیلم را نمایش دهیم.

شهابی همچنین خاطرنشان کرد: «حوا مریم عایشه» بعد از «هنر و تجربه» در سامانه «وی او دی» فیلیمو اکران خواهد شد زیرا دوست داریم این فیلم را همه ببینند.

تهیه کننده «حوا مریم عایشه» ادامه داد: امشب شب سینمای افغانستان است. به نوبه خودم از صحرا کریمی که به تنهایی بار سنگین فیلم را در افغانستان به دوش کشید تشکر می کنم.

در ادامه صحرا کریمی کارگردان فیلم نیز گفت: از کتایون شهابی تشکر می کنم که با تجربه زیادی که در سینما داشت فیلم من را قبول کرد همچنین از محمدرضا دلپاک که مشکلات این کار را پذیرفت و همچنین مستانه مهاجر که تدوین فیلم را بر عهده داشت، سپاسگزارم.

وی سپس با لهجه افغانستانی به همه هم وطنانش خوش آمد گفت و افزود: از همزادگاه های عزیزم ایرانی های عزیز تشکر می کنم. من در ایران به دنیا آمدم  و بزرگ شدم. ایران زادگاه من است خوشحالم امشب برای دیدن فیلم من حضور پیدا کردید.

کریمی عنوان کرد: «حوا مریم عایشه» ادعایی برای فیلم خوب بودن ندارد و یک فیلم مینیمال است اما افتخار می کنیم که توانستیم در خاک ناامن افغانستان در میان همه مشکلاتی که در افغانستان وجود دارد یک فیلم داستانی بلند بسازیم.

وی بیان کرد: با این فیلم در واقع روایت جدیدی را از افغانستان به دنیا معرفی می کنیم. «حوا مریم عایشه» بدون همکاران ایرانی امکان پذیر نبود. آقای آبگون از شما تشکر می کنم که در فضای سخت به افغانستان آمدید، مشکلات را به جان خرید و تا آخر کار با ما بودید.

کریمی در پایان متذکر شد: این فیلم زبان مشترک همکاری های بین ایران و افغانستان و یک الگو است. ما ۲ کشور همسایه و هم زبان هستیم و از طرفی با هنر فیلم و سینما می توانیم اتحاد خود را به دنیایی که در سال های اخیر می خواهد ما و شما را بزند، نشان دهیم. امیدوارم از دیدن فیلم لذت ببرید.

در این آیین افرادی همچون علی ربیعی سخنگوی دولت، سید محمد بهشتی پژوهشگر و کارشناس فرهنگی، شفیق شرق رایزن فرهنگی سفارت افغانستان در ایران، مجتبی میرطهماسب، اصغر آبگون، محمدرضا دلپاک، نوید محمودی، جمشید محمودی، لقمان خالدی، محمود رحمانی، صبا ندایی، توکلی، محسن خانجهانی، کاوه معین فر حضور داشتند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.