دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۷

معرفی برگزیدگان جوایز گرمی ۲۰۲۰؛

خواننده ۱۸ساله برنده جوایز اصلی

گرمی

سینماپرس: برندگان جوایز شصت و دومین دوره از جوایز گرمی در حالی ساعاتی پیش معرفی شدند که «‌بیلی ایلیش» ـ خواننده ۱۸ساله ـ جوایز اصلی این مراسم را به خود اختصاص داد.

به گزارش سینماپرس به نقل از گاردین، مراسم جوایز گرمی که به عنوان مهم‌ترین رویداد موسیقی جهان شناخته می‌شود ساعاتی پیش برگزار شد و در جریان آن جوایز بهترین هنرمند جدید، بهترین آلبوم سال برای «وقتی که همگی به خواب می‌رویم، کجا می‌رویم»، ‌ جایزه بهترین ترانه سال و بهترین رکورد سال برای «آدم بد»  به «بیلی ایلیش» رسید.

کشته شدن «کوبی برایانت» ـ بسکتبالیست مشهور آمریکایی ـ در سانحه هوایی (سقوط هلی کوپتر) در ساعاتی پیش از برگزاری جوایز گرمی بر این مراسم نیز سایه انداخت.

«آلیشیا کیز» مجری این مراسم در ابتدا بیان کرد: «ما در حال حاضر عمیقا غمگین هستیم.»  

جایزه بهترین آلبوم پاپ ووکال سال نیز برای آلبوم «وقتی که همگی به خواب می‌رویم، کجا می‌رویم؟» به همین خواننده‌ اختصاص یافت.

«ویلی نلسون» ‌ نیز موفق شد جایزه بهترین اجرای تک‌نفره کانتری را برای ترانه «مرا به خانه ببر» ‌ دریافت کند. همچنین جایزه بهترین ترانه کانتری سال و بهترین آلبوم کانتری سال به «تانیا تاکر» رسید.

در بخش بهترین آلبوم «عصرجدید» نیز «بال‌ها» اثر «پیتر کیتر» به عنوان برگزیده معرفی شد. سال گذشته گروه «ماه افیون» ‌با حضور «حمید سعیدی» به عنوان برنده این بخش انتخاب شده بود.

جایزه بهترین ترانه برای رسانه تصویری نیز به «بردلی کوپر» ‌ و «لیدی گاگا» برای «ستاره‌ای متولد شده است» ‌ اختصاص یافت.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.