دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۸

در سی و هشتمین دوره جشنواره فیلم فجر؛

رقابت جدید هوتن شکیبا برای سیمرغ با «عامه‌پسند»

فیلم سینمایی عامه پسند

سینماپرس: با اعلام نهایی نتایج آثار سینمایی حاضر در بخش نگاه نو سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر، فیلم سینمایی «عامه پسند» به کارگردانی «سهیل بیرقی» به عنوان یکی از حاضران این دوره از مهمترین رویداد سینمایی کشور معرفی شد.

به گزارش سینماپرس، با اعلام نهایی نتایج آثار سینمایی حاضر در بخش نگاه نو سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر، فیلم سینمایی «عامه پسند» به کارگردانی سهیل بیرقی به عنوان یکی از حاضران این دوره از مهمترین رویداد سینمایی کشور معرفی شد.

بیرقی بعد از دو دوره غیبت در جشنواره فیلم فجر امسال بار شانس خود برای به دست آوردن سیمرغ بلورین این رویداد مهم سینمایی را می‌آزماید. بیرقی سومین اثر خود در سینما را تجربه می‌کند و در این فیلم علاوه بر نویسندگی و کارگردانی، تهیه کنندگی فیلم را نیز بر عهده دارد.

https://cdn.isna.ir/d/2019/12/20/3/61516677.jpg

در خلاصه داستان فیلم سینمایی «عامه پسند» آمده است: عامه پسند. [م مَ / مِ پَ سَ] (ن مف مرکب) آنچه را مردم معمولی پسندند. آنچه را عرف پسندد. عامه پسند به نوعی ادامه فیلم‌های من و عرق سرد است. داستان این فیلم درباره قصه زنی پنجاه و هفت ساله است و فاطمه معتمد آریا، هوتن شکیبا و باران کوثری بازیگران اصلی فیلم هستند.

هوتن شکیبا بازیگر نقش اول مرد فیلم سینمایی عامه پسند سال گذشته توانست به خاطر بازی در فیلم سینمایی «شبی که ماه کامل شد» سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد را از آن خود نماید، اتفاقی که نه تنها در جشنواره بلکه در میان اهالی رسانه و منتقدین نیز تایید شد.  

حال شکیبا در هشتمین تجربه جدی سینمایی خود با فیلم سینمایی عامه پسند راهی سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر شده تا بتواند از سیمرغ بلورین خود دفاع کند، اتفاقی که با توجه به محوری بودن نقش شکیبا در این فیلم چندان دور از دسترس نیست.  

 «عامه‌پسند» فیلمی درباره آنچه مردم معمولی دوست دارند////////////////////دوشنبه

بیرقی فعالیت سینمایی‌اش را با دستیار کارگردانی فیلم «آدم» در سال ۱۳۸۵ آغاز کرد، وی دستیاری کارگردانی در آثاری همچون بیخود و بی‌جهت، کیفر، اسب حیوان نجیبی است را در کارنامه می‌بیند.  

وی اولین فیلم سینمایی‌اش را به نام «من» در سال ۱۳۹۴ ساخت. فیلم «من» در بخش نگاه نو و سودای سیمرغ سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر حضور داشت و در دو بخش بهترین بازیگر مکمل زن با بازی بهنوش بختیاری و بهترین بازیگر مکمل مرد با بازی امیر جدیدی نامزد سیمرغ بلورین شد.

سهیل بیرقی دومین فیلمش را به نام «عرق سرد» در سال ۱۳۹۵ کارگردانی کرد. تمامی بازیگران این فیلم که داستان افروز اردستانی کاپیتان تیم ملی فوتسال زنان ایران است، کاندید دریافت سیمرغ شدند و در نهایت امیر جدیدی و سحر دولتشاهی، سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد و نقش مکمل زن را دریافت کردند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.