پنجشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۱

هولوکاست؛ همچنان پاشنه آشیل رژیم صهیونیستی!

پرده برداری از نحوه قتل شهادت گونه یک کاریکاتوریست/ انتقاد نسبت به انفعال وزارت امور خارجه و دستگاه دیپلماسی

بهنام بهرامی

سینماپرس: سیدمسعود شجاعی طباطبایی کاریکاتوریست و گرافیست مطرح کشور در پی انتشار اخباری مبنی بر شهادت بهنام بهرامی به دست جریان صهیونیست با انتقاد شدید از انفعال وزارت امور خارجه و مسئولان دستگاه دیپلماسی کشور گفت: چرا وزارت امور خارجه و سفارت جمهوری اسلامی ایران که باید حافظ منافع اتباع ایرانی باشند در این مورد به خصوص مماشات کرده و بدون پیگیری جدی باعث شده اند خبر شهادت این هنرمند متعهد و ولایی را بایکوت شود؟

مدیر خانه کاریکاتور انقلاب در گفتگو با خبرنگار سینماپرس افزود: امثال شهید بهنام بهرامی جزو بچه مشهدی های مومن و ولایتمداری هستند که با تمام قوا وضعیت هنر را تغییرات جدی دادند و به نوعی هنر انقلاب مرهون و مدیون زحمات این عزیزان است.

وی یادآور شد: مدت ها قبل شهید بهنام بهرامی در مسابقه هولوکاست که بنده برگزارکننده آن بودم با یک کاریکاتور شرکت کردند که به شدت مورد توجه قرار گرفت؛ این کاریکاتور تصویری از یک صهیونیست بود که مثل پینوکیو دماغش دراز شده و باعث مرگ پرنده صلح شده بود.

شجاعی طباطبایی ادامه داد: ایشان بعد از برگزاری این نمایشگاه برای ادامه تحصیل به سوئیس سفر کردند و در نمایشگاهی که برگزار شده بود این کاریکاتور را به نمایش گذاشتند؛ بر اساس اطلاعات رسیده منافقین جنایتکار رد ایشان را می زنند و نمایشگاه را با شعار «مرگ بر بسیجی» به هم می ریزند و بعد از آن پلیس سوئیس هم به جای حمایت از شهید بهرامی ایشان را احضار و مورد بازخواست قرار می دهند و به ایشان می گوید که مسأله هولوکاست برای ما بسیار مهم است و ما باید در این باره پاسخگوی اسرائیل باشیم!

این کاریکاتوریست افزود: بعد از این اتفاق شهید بهرامی مورد حمله برخی افراد قرار می گیرد و تمامی اسناد و مدارک و کامپیوتر شخصی شان سرقت می شود؛ این اتفاقات باعث می شود تا در آبان ماه سال گذشته شهید به خانواده اش اعلام کند که به محض آماده شدن مدارکش به ایران بازمی گردد و عطای ماندن در سوئییس را به لقایش می بخشد؛ اما به یکباره در آذرماه به خانواده شهید خبر می دهند که ایشان کشته شده است.

وی با بیان اینکه از آن زمان تاکنون هیچ گزارش مستند و مستدلی از چگونگی نحوه کشته شدن ایشان در اختیار اعضای خانواده قرار نگرفته است اظهار داشت: خانواده شهید بهرامی کرارا از طریق سفارت، وزارت امور خارجه و... پیگیر چگونگی نحوه قتل ایشان بودند که متأسفانه تاکنون هیچ نوع گواهی پزشکی قانونی و پلیس و... که در آن همه چیز مشخص باشد به دست اعضای خانواده نرسیده است.

شجاعی طباطبایی تأکید کرد: تمامی این اتفاقات در حالی است که بر اساس شنیده ها شهید بهرامی با اسکورت نیروهای ویژه پلیس سوئیس دفن می شود و در گواهی مرگ شان علت مرگ «نامعلوم» ذکر شده است. خانواده شهید این روزها مظلومانه از دستگاه های ذیربط پیگیر هستند تا اطلاعات شفافی در خصوص نحوه قتل شهید به دست آورند.

وی خاطرنشان کرد: سوأل اصلی ما این است که چرا وزارت امور خارجه و سفارت جمهوری اسلامی ایران که باید حافظ منافع اتباع ایرانی باشند در این مورد به خصوص مماشات کرده و بدون پیگیری جدی خبر شهادت این هنرمند متعهد و ولایی را بایکوت کرده اند؟

این هنرمند متذکر شد: بنا به فرمایش حضرت آقا دیگر دوران بزن دررو تمام شده؛ از خون شهید به آسانی نمی توان گذاشت و ما فعالانه پیگیر هستیم تا در فضای مجازی این قضیه را ترند کنیم و از مسئولان دستگاه دیپلماسی کشور بخواهیم تا توضیحات قانع کننده و شفافی در این خصوص ارائه کنند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.