به گزارش سینماپرس برگزیدگان ده رشته جشنواره تجسمی فجر امشب طی مراسمی در تالار وحدت تجلیل شدند.
هیأت داوران رشتههای نقاشی، خوشنویسی، نگارگری، سرامیک هنری، مجسمه، تصویرسازی، کاریکاتور، پوستر، عکس و فیلم مستند هنرهاي تجسمي نفرات اول تا سوم این رشتهها را به ترتيب زير اعلام كردند:
نقاشی:
رتبه اول: سیدهفاطمه شاکری (۳۲ ساله) / استان مازندران/تنديس طوباي زرين، دیپلم افتخار و۶۰ ميليون ريال جایزه نقدی
رتبه دوم: مریم عبدالهی (۲۸ ساله) / استان تهران/ دیپلم افتخار و ۵۰ ميليون ريال جایزه نقدي
رتبه سوم: محمود باجلان (۴۳ ساله) / استان البرز/ دیپلم افتخار و ۴۰ میلیون ریال جایزه نقدی
خوشنویسی (گرایش نستعلیق):
رتبه اول: علی خیری حبیبآبادی (۳۶ ساله)/ استان اصفهان/ تنديس طوباي زرين، دیپلم افتخار و ۶۰ ميليون ريال جایزه نقدی
رتبه دوم: صفر گالشی(۳۲ ساله) /استان اردبيل/ دیپلم افتخار و ۵۰ ميليون ريال جایزه نقدی
رتبه سوم: سلیمان میری (۲۷ ساله)/ استان لرستان/ دیپلم افتخار و ۴۰ میلیون ریال جایزه نقدی
خوشنویسی (گرایش شکسته نستعلیق):
رتبه اول: ذبیحالله لولوئی مهر (۳۱ ساله) / استان البرز// تنديس طوباي زرين، دیپلم افتخار و ۶۰ ميليون ريال جایزه نقدی
رتبه دوم: بهادر پگاه (۲۵ ساله)/ استان قزوین/ دیپلم افتخار و ۵۰ ميليون ريال جایزه نقدی
رتبه سوم: رضا امینی (۳۲ ساله) / استان قزوین/ دیپلم افتخار و ۴۰ میلیون ریال جایزه نقدی
خوشنویسی (گرایش نسخ و ثلث):
رتبه اول: مجید داستانی (۳۳ ساله) /استان قم/تنديس طوباي زرين، دیپلم افتخار و ۶۰ ميليون ريال جایزه نقدی
رتبه دوم: محمدتقی اسدی (۳۵ ساله)/ استان قم/ دیپلم افتخار و ۵۰ ميليون ريال جایزه نقدی
رتبه سوم: فرهاد شیرخانی (۴۶ ساله) /استان خراسان رضوی/ دیپلم افتخار و ۴۰ میلیون ریال جایزه نقدی
نگارگری (گرایش نگارگری):
رتبه اول: حسین حبیبی (۳۹ ساله)/ استان تهران/تنديس طوباي زرين، دیپلم افتخار و ۶۰ ميليون ريال جایزه نقدی
رتبه دوم: طيبه نداف (۲۷ ساله)/ استان تهران/ دیپلم افتخار و ۵۰ ميليون ريال جایزه نقدی
رتبه سوم: سمیرا سیدفتاحی (۲۴ ساله) /استان اصفهان/ دیپلم افتخار و ۴۰ میلیون ریال جایزه نقدی
نگارگری (گرایش گل و مرغ):
رتبه اول: اكرم ضيايی(۳۲ ساله)/ استان تهران/ تنديس طوباي زرين، دیپلم افتخار و ۶۰ ميليون ريال جایزه نقدی
رتبه دوم: محمدرضا آقامیری(۲۴ ساله) /استان البرز/ دیپلم افتخار و ۵۰ ميليون ريال جایزه نقدی
رتبه سوم: مجید فتاحی(۳۷ ساله) /استان اصفهان/ دیپلم افتخار و ۴۰ میلیون ریال جایزه نقدی
نگارگری (گرایش تذهیب):
رتبه اول: بهرام مهربان کردستان (۴۱ ساله) /استان كردستان/ تنديس طوباي زرين، دیپلم افتخار و ۶۰ ميليون ريال جایزه نقدی
رتبه دوم: مریم لبانی مطلق (۳۵ ساله) /استان تهران/ دیپلم افتخار و ۵۰ ميليون ريال جایزه نقدی
رتبه سوم: نسرین آقامیری (۳۲ ساله) /استان البرز/ دیپلم افتخار و ۴۰ میلیون ریال جایزه نقدی
سرامیک هنری:
رتبه اول: مجید ضیائی و محمدعلی سجادی/ استان آذربایجان شرقی/ تنديس طوباي زرين، دیپلم افتخار و ۶۰ ميليون ريال جایزه نقدی
رتبه دوم: معصومه رضازاده (۳۲ ساله) /استان آذربايجان شرقي/دیپلم افتخار و ۵۰ ميليون ريال جایزه نقدی
رتبه سوم: حجتالله عسکری الموتی (۲۹ ساله) /استان آذربایجان شرقی/ دیپلم افتخار و ۴۰ میلیون ریال جایزه نقدی
مجسمهسازی:
رتبه اول: امیرمهدی انصاری(۲۸ ساله) /استان البرز/تنديس طوباي زرين، دیپلم افتخار و ۶۰ ميليون ريال جایزه نقدی
رتبه دوم: علی خطایی ایلخچی (۳۳ ساله) /استان اصفهان/ دیپلم افتخار و ۵۰ ميليون ريال جایزه نقدی
رتبه سوم: پژمان علومی (۳۳ ساله) /استان تهران/ دیپلم افتخار و ۴۰ میلیون ریال جایزه نقدی
تصویرسازی:
رتبه اول: عاطفه ملکیجو (۳۷ ساله) /استان تهران/ تنديس طوباي زرين، دیپلم افتخار و ۶۰ ميليون ريال جایزه نقدی
رتبه دوم: آمنه اربابون (۳۴ساله) /استان تهران/ دیپلم افتخار و ۵۰ ميليون ريال جایزه نقدی
رتبه سوم: والنتین جورجیو (۴۴ ساله) /بلغارستان/ دیپلم افتخار و ۱۰۰۰ دلار جایزه نقدی کشور
کاریکاتور(گرایش کارتون):
رتبه اول: دیوید ولا (۴۷ ساله) /کشور اسپانیا/ تنديس طوباي زرين، دیپلم افتخار و۱۵۰۰ دلار جایزه نقدی
رتبه دوم: محمود آزادنیا (۲۸ ساله) /استان خراسان رضوی/ دیپلم افتخار و ۵۰ ميليون ريال جایزه نقدی
رتبه سوم: فرزانه وزیریتبار (۲۶ ساله) /استان تهران/ دیپلم افتخار و ۴۰ میلیون ریال جایزه نقدی
کاریکاتور (گرایش چهره):
رتبه اول: یاسر خانبرای (۲۳ ساله) /استان کردستان/ تنديس طوباي زرين، دیپلم افتخار و ۶۰ ميليون ريال جایزه نقدی
رتبه دوم: والتر توسکانو (۴۰ ساله) /کشور پرو/ دیپلم افتخار و ۱۲۰۰ دلارجایزه نقدی
رتبه سوم: عباس محمدی خوزانی (۳۷ ساله) /استان اصفهان/ دیپلم افتخار و مبلغ ۴۰ میلیون ریال جایزه نقدی
پوستر:
رتبه اول: داود صفری (۲۳ ساله) /استان گلستان/ تنديس طوباي زرين، دیپلم افتخار و ۶۰ ميليون ريال جایزه نقدی
رتبه دوم: عطا محمدی (۲۴ ساله) /استان تهران/ دیپلم افتخار و ۵۰ ميليون ريال جایزه نقدی
رتبه سوم: منصور مقدم کوهی (۲۶ ساله) /استان زنجان/ دیپلم افتخار و ۴۰ میلیون ریال جایزه نقدی
عکاسی:
رتبه اول: فاطمه شفیعی /استان تهران/ تنديس طوباي زرين، دیپلم افتخار و ۶۰ ميليون ريال جایزه نقدی (۴۱ ساله)
رتبه دوم: مسعود محمدی (۳۲ ساله) /استان خوزستان/ دیپلم افتخار و مبلغ ۵۰ ميليون ريال جایزه نقدی
رتبه سوم: آرش صحرانورد (۲۱ ساله) / استان مرکزی/ دیپلم افتخار و ۴۰ میلیون ریال جایزه نقدی
فیلم:
جایزه بهترین کارگردانی جشنواره «پژمان مظاهریپور»؛ کارگردان فیلم «دستگرد یزد شاپوران»، دیپلم افتخار، ۳۰ میلیون ریال جایزه نقدی و نیز ۵۰ میلیون ریال جایزه حمایتی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی برای تولید و ساخت فیلم بعدی با موضوع هنرهای تجسمی به خاطر استفاده هنرمندانه و خلاقانه از عناصر هنرهای تجسمی در فیلم مستند
جایزه ویژه هیأت داوران به «محمدرضا فرطوسی»؛کارگردان فیلم مستند «چشمها»، دیپلم افتخار و ۱۵ میلیون ریال جایزه نقدی به همراه جایزه حمایتی پنجاه میلیون ریالی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی برای تولید و ساخت فیلم بعدی با موضوع هنرهای تجسمی
دبیر بخش فیلم مستند جایزه ویژه دبیر شامل دیپلم افتخار و ۱۵ میلیون ریال جایزه نقدی راد به نویسنده و کارگردان فیلم مستند «خوابگرد»، «محمدرضا عینی» اهدا کرد.
پژوهش:
«قاسم سیاسر»؛ پژوهشگر فیلم مستند «میرزا»، جایزه جشنواره شامل دیپلم افتخار و ۱۵ میلیون ریال جایزه نقدی
تصویربرداری:
«مجید عاشقی»؛ تصویربردار فیلم مستند «تنها یکی درختام»، جایزه بهترین تصویربرداری جشنواره شامل دیپلم افتخار و ۲۰ میلیون ریال جایزه نقدی
ارسال نظر