جمعه ۱۵ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۰

سینماپرس و گپی با «بهاره افشاری»

بازیگر«عشق و جنون»: خوشحالم که در نقش متفاوتی ظاهر شده‌ام/ در انتخاب نقش سخت‌گیرم!

بهاره افشاری

سینماپرس: بهاره افشاری بازیگر جوان سینما و تلویزیون ایران به بهانه اکران جدیدترین فیلمش با عنوان «عشق و جنون» به کارگردانی حسن نجفی گفت: بازیگر سخت گیری هستم و البته در مورد این فیلم بسیار خوشحالم که نقش متفاوتی ارائه داده ام.

بازیگر فیلم سینمایی «تسویه حساب» در گفتگو با خبرنگار سینماپرس در مورد نقش اش در فیلم سینمایی «عشق و جنون» اظهار داشت: من فیلمنامه این کار را بسیار دوست داشتم. مهمترین نکته ای که بازی در این فیلم برای من داشت این بود که به من چیزی را می داد که تا به امروز آن را تجربه نکرده بودم. چرا که من همیشه در نقش دختران منفی و یا پر شر و شور ظاهر می شدم و این بار قرار شد در نقش دختری ترکمن و شهرستانی که از لحاظ رده اقتصادی و اجتماعی در جایگاه متوسطی قرار دارد و بسیار بی غل و غش و صاف و ساده است حضور داشته باشم که در اصطبل زندگی می کند.

افشاری افزود: این نقش برای من دغدغه های جدیدی را ایجاد کرد که پیش از این هیچ یک از آنها را نداشتم؛ خوشبختانه تمامی تلاش های تیم تولید این فیلم به ثمر نشست و نتیجه این شد که «عشق و جنون» فیلمی نو در سینمای ایران باشد که پیش از این کمتر شاهد پرداختن به این موضوعات و سوژه ها و دیدگاه ها بوده ایم.

این بازیگر سپس در مورد فضای این فیلم گفت: «عشق و جنون» درباره باورهای غلط آدم هایی قدیمی است که با زندگی معاصر و امروزی جور نمی شوند و به مثابه وصله ناجوری به حساب می آیند که برای جامعه بسیار مضر و خطرناک خواهند بود. فضای این فیلم از لحاظ موضوعی تقریباً شبیه به فیلم سینمایی «عروس آتش» ساخته خسرو سینایی است و خوشحالم که توانستم در فیلمی ایفای نقش کنم که یک اثر فرهنگی مطلق برای جامعه محسوب می شود.

افشاری ادامه داد: من معتقدم بازیگر باید بیش از هر چیز، خودش از نقشی که در یک اثر سینمایی و یا تلویزیونی بازی کرده راضی باشد و خوشبختانه این رضایت به صورت نسبی در مورد من وجود دارد به نحوی که تاکنون تنها ۵ اثری که در آن ها ایفای نقش کرده ام را نمی پسندم و اگر زمان به عقب باز می گشت هرگز راضی به حضور در آن پروژه ها نمی شدم.

این بازیگر خاطرنشان کرد: متأسفانه بسیاری از بازیگران ترجیح می دهند که برای نقش هایشان هیچ زحمتی نکشند و با بازی در فیلم های ساده شبکه نمایش خانگی دستمزدهای کلانی را بگیرند و اصلاً به خودشان، مخاطبان شان، هواداران شان و آینده کاری شان نیندیشند. از سوی دیگر اصولاً کار در شبکه نمایش خانگی بازتاب موثر و عمیقی برای یک بازیگر حرفه ای در پی ندارد چرا که برای این گونه آثار تبلیغات مناسبی انجام نمی شود در صورتی که سینما و تلویزیون مخاطبان گسترده تری دارد.

بازیگر سریال تلویزیونی «او یک فرشته بود» ذر همین خصوص افزود: یکی از قالب هایی که این روزها به شدت برخی بازیگران را حداقل در نگاه اول در جمع خانواده ها مطرح می کند شبکه نمایش خانگی است اما من هیچ گاه علیرغم داشتن پیشنهادات گوناگون راضی به حضور در این گونه فیلم ها نشده ام و ترجیح می دهم به جای حضور در این گونه فیلم ها که اغلب به صورت سردستی تولید می شوند در آثار شاخص سینمایی و تلویزیونی حضور پیدا کنم.

وی با تأکید بر اینکه در سینما و تلویزیون هم اصولاً بازیگر به شدت سخت گیری هستم و به هیچ عنوان فیلمنامه هایی را که دوست ندارم کار نمی کنم اظهار داشت: از آنجا که برای نقش هایم اهمیت بسیار زیادی قائل هستم دوست دارم با کارگردانانی کار کنم که هم کار کردن با آن ها را دوست دارم و هم در گذشته تجربه شیرینی از حضور در آثارشان داشته ام. از این رو است که در تلویزیون بیشتر مرا در آثار کارگردانانی همچون حسین سهیلی زاده و یا علیرضا افخمی دیده اید. نتیجه این عمل من باعث شده طی تمامی سال هایی که از حضورم در عرصه بازیگری می گذرد حداقل سالانه یک سریال خوب و قابل تأمل داشته باشم.

 

بازیگر فیلم سینمایی «پایان نامه» ضمن ابراز خوشحالی از اینکه هنگامی که وارد عرصه بازیگری شده همیشه بازیگر نقش های سخت بوده است گفت: من همیشه دوست داشتم بازیگری خاص و متفاوت باشم و خوشبختانه امروزه بنا به اذعان بسیاری از همکارانم و همچنین کارشناسان سینما و مردم به این خاص بودن دست پیدا کرده ام اما دلیل اینکه در سینمای ایران به صورت پررنگ حضور نداشتم بسیار خودخواسته است چون هیچ وقت نمی خواهم از این پروژه به آن پروژه بروم و مانند بسیاری از بازیگران در آن واحد مشغول بازی در ۳-۴ اثر باشم. چرا که معتقدم این رفتار به هنر بازیگری یک بازیگر لطمه بسیاری وارد می سازد.

افشاری تأکید کرد: من مدلم این است که برای بازی در هر نقش بلند و یا کوتاهی وقت می گذارم و شبانه روز به آن می اندیشم. به عنوان نمونه برای بازی در فیلم «عشق و جنون» به کارگردانی حسن نجفی که این روزها روی پرده سینماها است تنها برای بازی در یک سکانس ۲ ماه به صورت مستمر تمرین سوارکاری می کردم و خوشبختانه در کوتاهترین زمان ممکن در این خصوص موفق شدم.

وی ادامه داد: زندگی حرفه ای من این گونه است و من ترجیح می دهم به جای شلوغ کاری های بی ثمر، سال های کاری ام پربار باشند. خوشبختانه طی تمامی سال هایی که از فعالیت من در عرصه بازیگری می گذرد همیشه به طور متوسط حضورم را در سینما و تلویزیون حفظ کرده ام و هیچ گاه نه به ستاره شدن فکر کرده ام و نه خواسته ام از طریق کار هنر نیازهای مالی خود را برطرف کنم، دلیل آن هم این بوده که شاید برخلاف بسیاری از بازیگران از کار خودم لذت می برم.

بازیگر سریال تلویزیونی «روزگار قریب» در خاتمه این گفتگو در مورد جدیدترین فعالیت هایش گفت: از اسفند ماه سال گذشته که بازی در سریال آقای سهیلی زاده را به پایان رساندم تاکنون هیچ کار جدیدی را شروع نکرده ام اما در حال حاضر فیلم سینمایی «تتل و راز صندوقچه» را آماده اکران دارم که بر اساس شنیده هایم شهریور ماه اکران خواهد شد.

 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.