سه‌شنبه ۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۰

تقویم کارگاه های جشنواره فیلم «عمار»

برجی، ده نمکی و احمدجو از آثارشان می گویند/ کلاس درس هاشم زاده و زندباف برای عماریون

پوستر هفتمین جشنواره فیلم عمار

سینماپرس: هفتمین دوره جشنواره مردمی «عمار» از روز ۸ دی ماه به طور رسمی در سینما فلسطین آغاز به کار می کند.

به گزارش سینماپرس، در هفتمین دوره از جشنواره عمار سه جنس کارگاه سوژه یابی و تخصصی با عناوین «هنر و واقعیت»، «یک روز یک تجربه» و کارگاه های تخصصی برگزار می شود.

از حماسه های دریایی تا حوادث سوریه در کارگاه های هنر واقعیت

در اولین روز جشنواره و از ساعت ۱۵:۳۰ نهم دی ماه، دریادار علی اکبر اخگر در کارگاه هنر و واقعیت درباره سوژه های نیروی دریایی که هم هیجان دارند و هم درس زندگی می دهند، سخنرانی می کند.

در دهم دی ماه، ساعت ۱۵:۳۰ روح الله رشیدی از آذربایجان در کارگاه هنر و واقعیت به تحلیل اتفاقات و رویدادهای تفکیک آذربایجان و جریان های جدایی طلب می پردازد؛ جریان های رادیکالی که در مرزهای ایران در جهت اختلاف افکنی در حال فعالیت هستند.

یازدهم دی ماه سومین روز جشنواره، حسن شمشادی در کارگاه هنر و واقعیت درباره اتفاقات و تحولات سوریه، پیدایش گروهک های تکفیری مثل داعش و تحلیل آینده سوریه و همچنین سوژه هایی که در سوریه رخ می دهد و باید به تصویر کشیده شود، سخنرانی می کند.

دوازدهمین روز دی از ساعت ۱۵:۳۰ در چهارمین روز جشنواره، فواد ایزدی در کارگاه هنر و واقعیت به سخنرانی درباره آمریکا، نقش آمریکا در منطقه و شکل گیری گروهک های تکفیری می پردازد.

برجی، ده نمکی و احمدجو از آثارشان می گویند

بخش دیگری از کارگاه های جشنواره عمار با عنوان «یک روز یک تجربه» برگزار می‌شود. این کارگاه ها با موضوع قرار دادن یک فیلم در یک روز نحوه ساخت آن را با حضور مجری ـ کارشناس مورد نقد و بررسی قرار می دهد.

در روز پنجم جشنواره سیزدهم دی ماه، از ساعت ۱۵:۳۰ رضا برجی درباره مستندش با عنوان «مادران سربرنیتسا» سخن می گوید.

پانزدهم دی ماه و هفتمین روز جشنواره نیز با کارگاه یک روز یک تجربه، با مجری گری امیر داساگر و با حضور مسعود ده نمکی و با محوریت «اخراجی ها ۲» برگزار می شود.

در آخرین روز جشنواره شانزدهم دی ماه و از ساعت ۱۵:۳۰ در کارگاه یک روز، یک تجربه، با حضور بدری به عنوان مجری کارشناس سریال «روزی روزگاری» ساخته امرالله احمدجو مورد بررسی قرار می گیرد.

هاشم زاده، زندباف و نقویان تخصص های سینمایی یاد می دهند

کارگاه های تخصصی نیز روزهای ۱۴، ۱۵ و ۱۶ دی در ساعت ۱۷:۳۰ و با حضور ناصر هاشم زاده، حسین زندباف و مهدی نقویان برگزار می شود.

ناصر هاشم زاده از فیلمنامه نویسی و حسین زندباف از تدوین و مهدی نقویان از آرشیو در مستند سخن می گوید.

تمامی این کارگاه ها در سالن ۳ سینما فلسطین برگزار می شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.