چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۰

نگاهی به اتفاقات اخیر یک سریال پر مخاطب

از اظهارات اخیر نماینده مجلس تا سرنوشت تهیه‌کننده «شهرزاد»

سریال شهرزاد

سینماپرس: با توجه به اظهارات اخیر رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس به نظر می‌رسد بهتر است بخشی از درآمد سریال شبکه نمایش خانگی به بازپرداخت بدهی تهیه‌کننده اختصاص یابد.

به گزارش سینماپرس، این روزها سریال «شهرزاد۲» به دلیل اتهام پولشویی و بدهی تهیه‌کننده آن متوقف شده است. مدت‌ها بود که خبرهایی درباره پولشویی تهیه کننده مطرح بود اما با اظهار نظر رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس امیر خجسته به قطعیت رسید. او  درباره ادعاهای مطرح شده پیرامون پول‎شویی تهیه کننده  تصریح کرد: تخلفات این تهیه کننده نیز در فراکسیون مبارزه با مفاسد مجلس مورد بررسی قرار گرفته است و مواردی مربوط به پول‌شویی وی اثبات شده است که مجلس برای بررسی بیشتر این موضوع را به دستگاه های نظارتی و قوه قضائیه ارجاع  داده است.

وی تأکید کرد: طبق آماری که در اختیار ما قرار دارد مشخص شده است برخی از تهیه کنندگان سینما نیز با گرفتن وام‌های میلیاردی و انجام کارهایی برخلاف قانون برنامه های خود را طراحی و اجرایی می‌کنند.

از مدت‌ها پیش اهالی سینما و برخی مخاطبان به شبهات پیش آمده درباره تولید شهرزاد ۲ واکنش نشان دادند و با ایجاد کمپینی به عنوان «نه به شهرزاد» سوالات بسیاری را مطرح کردند. اما با روشن شدن پرونده امامی نامه حسن فتحی کارگردان نیز مورد سوال مخاطب قرار می گیرد او در این نامه تاکید کرد: «در شرایطی که هم سخنگوی قوه ‌قضائیه و هم رئیس کمیسیون مفاسد اقتصادی صراحتا اعلام کرده‌اند که درباره تهیه‌کننده شهرزاد، اتهام اختلاس در میان نبوده و تنها مسئله بدهی بانکی مطرح است؛ اما این پرسش همچنان باقی می‌ماند که چرا دراین‌میان انتقادات نه متوجه اختلاس هشت‌هزارمیلیاردی که صرفا متوجه سریالی شده است که در زمان تولید خود متحمل شرایط مالی سختی بوده است!؟» با اظهار نظر اخیر رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد مجلس شرایط تغییر می‌کند. 

اما نکته حایز اهمیت و سوالی که اینجا با خواندن متن آقای فتحی برای هر مخاطب آگاهی که علاقمند به سریال «شهرزاد» است ایجاد می کند این است که اگر محمد امامی دارای بدهی بانکی است آیا بهتر نیست، بدهی بانکی  ایشان پرداخت  شود تا علاوه بر این که یک زندانی در بند رفته آزاد شود و خانواده ایشان از نگرانی خارج شوند، بدهی بانک هم مسترد شود و صندوق ذخیره فرهنگیان بتواند به فرهنگیانی که برای آموزش و پرورش فرزندان این مملکت تلاش می کنند با طیب خاطر به این مهم بپردازند.

نکته حایز اهمیت اینکه اگر نگاهی گذرایی به فروش  سریال «شهرزاد» که یکی از سریال های سودآور در شبکه نمایش خانگی به شمار می آید داشته باشیم خواهیم دید استقبال خوب مردم در هر دوشنبه باعث شد تا سازندگان سریال به فکر فصل دوم بیفتند. اگر فرض کنیم فصل اول «شهرزاد» با بودجه‌ای ۱۵ میلیارد تومانی ساخته شد. اما فروش دی وی دی آن به صورت میانگین تیراژ هر قسمت ۳۰۰ هزار نسخه باشد، این سریال در هر قسمت ۱٫۲ میلیارد تومان فروش داشته است. با توجه به میانگین فروش هر قسمت در پایان  فصل اول به رقم۳۳٫۶  میلیارد تومان می رسیم. فروش دانلود: اگر میانگین را سه هزار تومان در نظر بگیریم، این سریال در پایان قسمت ۲۸ به فروش ۱٫۲۶ میلیارد تومان رسیده است. اکران سینما: قسمت اخر «شهرزاد» در سینما کوروش به نمایش درآمد که جمع مبلغ اکران ۱۰ میلیون تومان می شود. جشن اختتامیه فیلم بدون احتساب اجاره سالن حداقل ۴۰ میلیون تومان سود برای سازندگان در بر داشته و در کل ۴۵ میلیارد از فروش سریال «شهرزاد» نصیب سازندگان آن شده است  چرا این رقم را بابت بدهی محمد امامی پرداخت نمی شود تا بتواند ایشان با طیب خاطر از زندان آزاد شود.

ایکاش سازندگان سریال «شهرزاد۲» به جای اینکه به سرعت به تولید ادامه دهند و امروز مجبور به متوقف کردن سریال شوند  به فکر بدهی های محمد امامی بودند و به فکر کار عام المنفعه برای ایشان بودند.  کم نیستند از هنرمندانی که در این پروژه فعال هستند و برای آزادی زندانیان که به علت بدهی در بند هستند  فعالیت‌های گسترده انجام دادند و در فضای مجازی مخاطبان را برای آزادی زندانیانی که بدهی یا دیه دارند تشویق کرده اند. این بار برای آزادی آقای امامی فعالیت کنند تا مخاطب با طیب خاطر قسمت دوم شهرزاد را به دور از شبهات و در فضایی روشن و آگاهانه دنبال کند.

* فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.