چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۰

پاسخ سینماگران به درخواست ایوبی/۱

توکلی: تخصص ایوبی در ویران کردن است/ نیازمند تغییر جریان فکری در وزارت ارشاد هستیم

هوشنگ توکلی در بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات

سینماپرس: هوشنگ توکلی بازیگر و کارگردان سینما و تلویزیون در پی مصاحبه اخیر حجت الله ایوبی با یکی از برنامه های اینترنتی مبنی بر اینکه «اگر تنها ۵ نفر از اهالی سینما به من بگویند شما و تیم تان به درد سینما نمی خورید، من از فردا از پست خود استعفا می دهم» گفت: تخصص ایوبی در ویران کردن است!

بازیگر فیلم سینمایی «زیر سقف دودی» در گفتگو با خبرنگار سینماپرس افزود: ایوبی مهره ای بود که توسط مسئولان ارشد دولت یازدهم انتخاب شد تا سینمای کشور را به اوج بحران، ویرانی و انحطاط بکشاند. امروزه او در کار خود موفق شده چرا که سینما و سازمان سینمایی در اوج به هم ریختگی است!

وی ادامه داد: دولت یازدهم پس از حوادث یک ماه اخیر نیاز به بازسازی مجدد دارد و از این رو بعید نیست که ایوبی را به عنوان یکی از مهره های خود که اتفاقاً در کارش خوب عمل کرده و سینما را ویران کرده است در یکی دیگر از بخش ها به کار گمارد.

این بازیگر با تأکید بر اینکه حجت الله ایوبی یک مشت از نمونه خروار است و نشان می دهد که مدیران دولت یازدهم طی ۳-۴ سال اخیر چه بلایی بر سر کشور آورده اند اظهار داشت: آنچه که امروزه توسط کارشناسان در حوزه ها و رشته های تخصصی مختلف باید تحلیل شود این است که مدیران دولت آقای روحانی تا چه میزان در کشور تخریب ایجاد کرده اند و چه بلاهایی را بر سر جامعه آورده اند؟

کارگردان سریال تلویزیونی «مدرس» خاطرنشان کرد: در این زمانه نباید به آقای ایوبی و امثال آقای ایوبی اجازه داد که از پست های شان استعفا دهند و در جای دیگری مشغول به کار شوند چرا که آن ها باید پاسخگوی تمامی بلاهایی که بر سر فرهنگ و هنر این مرز و بوم آورده اند باشند؛ ما امروزه نیازمند آن هستیم که جریان فکری رایج دولت یازدهم و وزارت ارشاد به طور کل عوض شود. ما باید آگاه باشیم که همانطور که با رفتن علی جنتی از وزارت ارشاد هیچ تغییر مثبتی در این وزارتخانه حاصل نشد قطعاً با رفتن ایوبی هم نمی توانیم شاهد تغییر مثبت در سازمان سینمایی باشیم و باید سرمنشاء دولت و تفکراتش را تغییر دهیم.

توکلی در خاتمه به برنامه سینمایی «هفت» اشاره کرد و گفت: مسئولان و دست اندرکاران این برنامه از آقای ایوبی خواستند که استعفا بدهد و از سازمان سینمایی برود اما من به آن ها که در روشنگری اتفاقات پشت پرده سازمان سینمایی نقش مهمی را ایفا می کنند توصیه می کنم از آقای ایوبی بخواهند که در پست و مسند خودش بماند تا در خاتمه عمر دولت جوابگوی تمامی عملکردهای غلطش باشد.

نظرات

  • ۱۳۹۵/۱۱/۲۷ - ۱۲:۵۶
    3 0
    ایوبی دارد جای بعدیش را محکم می کند این را همه فهمیده اند.
  • ۱۳۹۵/۱۱/۲۷ - ۲۱:۵۴
    1 0
    هنر وسینما با مدیریت ونگاه کارکنان .کارشناسان وزارت ارشاد قرابت ندارد وزارت ارشاد سازمان سیاسی واداری است که بعد از انقلاب اسلامی هیچ طرح وبرنامه ای در آن برای هنر وسینما طراحی نشده وبرنامه های فعلی هم به تقلید از زمان شاه ودیگر کشورها اجرا می شود وروح ایرانی واسلامی وانقلاب اسلامی ندارد وتا زمانی که این رویه و رویه های موجود بر کشور حاکم باشد هیچ اتفاقی نمی افتد سینمای کشور میدان تخاصم وجنگ دوطیف همکار رو دروی هم است وبهره های آن را تعداد اجنبی خارج از ساختار سینما با سابقه صرفا 7 سال درس خواندن گرفتن مدرک در هرشاخه ای با یکی دو تا پارتی می برد وانرژی سینماگران کشور به فنا می رود تمام هنر امثال ایوبی ها بستن شلنگ پول به چند نفر بود ودیگر هیچ هنری ندارد در سینما فقط زمان مرحوم سیف اله داد چند برنامه طراحی شد بقیه برنامه ها اصلا مال ومحصول ارشاد نیست رئیس جهمور آینده باید قبل از انتخابات تکلیف وزیر آینده را با تخصص وکارنامه وبرنامه مشخص برای فرهنگ وهنر روشن کند قطعا نگاه دشمنان و........اخلاق مدارتر وانسانی تر نگاه مدیران فرهنگی حاضر است

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.