دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۱

رد پای دگرباش‌ها در تئاتر

افزایش فعالیت جریان ترویج همجنس‌بازی در تئاتر

هنرمندان تئاتر

سینماپرس: دو نمایش با مضمون ترویج همجنس‌بازی تقریبا به طور همزمان در تماشاخانه‌ها اجرا شد، دو نمایشی که هر دو محصول یک جریان خاص هستند.

به گزارش سینماپرس،  اخیرا نمایشی با عنوان «د» در یکی از تالارهای زیرمجموعه خانه هنرمندان اجرا شد. این نمایش به کارگردانی یکی از بازیگران زن سینما و تلویزیون اجرا شد و در آن موضوعاتی به نمایش در آمد که از شدت وقاحت، امکان توصیف و تشریح ندارد. اما یکی از محورهای مضمونی آن، تخطئه زندگی زناشویی و حمایت غیرمستقیم از همجنس‌بازی بود. حتی کارگردان نمایش که خودش هم در آن بازی می‌کرد، یکی از نشانه‌های همجنس‌گرایی را روی سینه داشت.

هنوز اجرای این نمایش به پایان نرسیده بود که اجرای یک نمایش دیگر با همین محتوا در تماشاخانه‌ای خصوصی با عنوان «پ» آغاز شد. این نمایش هم دقیقا هم زندگی زناشویی و ازدواج را تخریب می‌کرد و هم به طور غیرمستقیم، به ستایش از همجنس‌بازی می‌پرداخت.
نکته قابل تأمل این است که هر دو نمایش محصول جریانی به سرپرستی «ج، ت» هستند. جریانی که به طور مشخص و آشکار خط ترویج همجنس‌بازی در تئاتر را پیش می‌برند. نکته قابل تأمل این است که بولتن داخلی خانه هنرمندان نیز در شماره اخیر خود عکس «ج،ت» سرپرست جریان مروج همجنس‌بازی در تئاتر را روی جلد خود منتشر کرد. این اقدام، تحسین شبکه بی‌بی‌سی فارسی را برانگیخت. به طوری که مسعود بهنود، یکی از چهره‌های این شبکه در برنامه خود به معرفی این نشریه و تقدیر از آن پرداخت. جای شگفت است که چرا شبکه دولتی انگلیس، یک بولتن داخلی را این گونه ستایش کند؟ پاسخ به این سوال، ارتباط جریان مذکور با خارج از کشور است.

   

* کیهان

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.