یکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۷

انتقاد تند و تیز کیهان از مسابقه خنداننده شو

روزنامه کیهان نوشت: برنامه هفته پیش خندوانه، باز هم حاشیه ساز شد. مسابقه دهنده این برنامه، این بار جو زده‌تر از پیش، پا را فراتر گذاشت و به تمسخر و اهانت به یکی از شخصیتهای علمی کشور پرداخت و عجیب اینکه این تمسخر و اهانت از سیمای جمهوری اسلامی به نمایش درآمد.

رسانه ملی در چند ماه اخیر یکی از سخت‌ترین دوره‌های خود را پشت سرمی‌گذارد. روزهایی که در آن مدیران این سازمان عریض و طویل از یک سو شاهد تلاش‌های دولت برای دولتی کردن این سازمان هستند و از سوی دیگر به واسطه گسترش شبکه‌های اجتماعی، عملکرد این سازمان زیر ذره‌بین نگاه مخاطبان و رسانه‌ها قرار گرفته است و کوچکترین اشتباه در برنامه‌های تلویزیون پتانسیل تبدیل شدن به یک بحران بزرگ برای مدیران آن را دارد!

تازه‌ترین حاشیه این سازمان مربوط به اتفاقات پیش آمده در آخرین قسمت مسابقه «خنداننده شو» برنامه خندوانه شبکه نسیم است. جایی که یکی از شرکت‌کنندگان این برنامه در حرکتی عجیب به شوخی با یکی از شخصیت‌های علمی کشور پرداخت.
اتفاقی که باعث اعتراض بسیاری از رسانه‌ها شد. روزنامه کیهان در تازه‌ترین شماره خود در گزارشی کوتاه در ارتباط با این موضوع نوشت: «برنامه هفته پیش خندوانه، باز هم حاشیه ساز شد. مسابقه دهنده این برنامه، این بار جو زده‌تر از پیش، پا را فراتر گذاشت و به تمسخر و اهانت به یکی از شخصیتهای علمی کشور پرداخت و عجیب اینکه این تمسخر و اهانت از سیمای جمهوری اسلامی به نمایش درآمد.
شوخی‌های زننده این مسابقه دهنده و برنامه سخیف تا جایی بود که فیلم این شوخی ها با عنوان «باور کنید این شوخی ها از صدا  وسیما پخش شده است» درشبکه مجازی منتشر شد.
متاسفانه هدیه کردن عرصه و آنتن به افراد بدون صلاحیت اخلاقی و حرفه‌ای، کم اطلاع بودن برخی ناظرین سیما نسبت به امور و اخبار سیاسی، وجود برخی مدیران غیر مسلط به هنر و ناآگاه از فضای به اصطلاح هنری، سبب تولید برنامه‌های نامناسبی می‌شود.
پیش‌تر یکی از شرکت‌کنندگان خندوانه هم خانمی بود که در نهایت تعجب مخاطبان، شوخی های زننده‌ای را در سیما ارائه داد و پس از واکنشهای منفی مردم، از روی عصبانیت مردم ایران را بی‌فرهنگ لقب داد!»
این روزنامه در ادامه گزارش خود با انتقاد از حضور افرادی فاقد صلاحیت در سایر برنامه‌های تلویزیون نیز نوشت: دادن عرصه عمل به افراد فاقد صلاحیت به شبکه نسیم خلاصه نمی شود.
در روز خبرنگار در برنامه «فرمول یک» شبکه اول سیما نیز، یک خبرنگار روزنامه های زنجیره ای به حمایت از یک متهم تحت محاکمه پرداخت و علیه وزیر کار به دلیل ندادن مجوز به تشکلی غیر همسو با مبانی انقلاب تاخت! حضور خبرنگار روزنامه ای زرد و زنجیره ای در برنامه ای رسمی در شبکه اول سیما گویای نبود دغدغه مندی نسبت به انقلاب، بی سوادی سیاسی و رسانه ای مجری و تهیه کننده برنامه است.»
در بخش پایانی این گزارش آمده است: «مضحک اینکه این اتفاقات به بهانه چند صدایی رخ می دهد و معلوم نیست چرا یگانه تریبون دیداری و شنیداری نظام جمهوری اسلامی، باید جولانگاه چند صدایی قرار بگیرد و دیگر رسانه های معاند که شعار چند صدایی می دهند اساسا اعتنایی به حضور چند صدا در برنامه های خود ندارند؟!»

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.