شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۴

حرمت‌ها را حفظ کنیم

واکنش دبیر جشن انجمن منتقدان خانه سینما به رفتار زشت فیلمساز سفارتی

جعفر گودرزی در نشست رسانه ای یازدهمین جشن بزرگ منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران

سینماپرس: با توجه به حاشیه‌هایی که در یازدهمین جشن منتقدان و نویسندگان سینمایی به وجود آمد، دبیر این دوره از جشن جعفر گودرزی واکنش نشان داد و گفت: متاسفانه برخی از اهالی سینما و رسانه، مستقل بودن را از دریچه ذهنی یکسویه خود معنا می‌کنند.

به گزارش سینماپرس، با توجه به حاشیه هایی که در یازدهمین جشن منتقدان و نویسندگان سینمایی به وجود آمد دبیر این دوره جعفر گودرزی واکنش نشان داد.


گلایه و ناراحتی جعفر گودرزی دبیر یازدهمین جشن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران به شرح ذیل آمده است:

«به نام حضرت دوست

ضمن سپاس و قدردانی از حضور و همدلی اهالی سینما و رسانه در برگزاری جشن یازدهم. گلایه و ناراحتی که برای حقیر بوجود آمد را لازم دانستم مطرح کنم. جشن انجمن منتقدان درچارچوب اهداف فرهنگی اش, دعوت به همدلی و تحمل یکدیگر و تمرین مدارا, جدا ازدیدگاه های گوناگون است. متاسفانه برخی از اهالی سینما و رسانه,مستقل بودن راازدریچهء ذهنی یکسویه خود معنا می کنند. دریک نهاد صنفی, استقلال عمل تعریف خودش را دارد و نباید رویا پردازی کرد.

نکته دیگر این که ما همواره سعی کرده ایم با آدمها با سلایق مختلف سیاسی زیر پرچم کشور عزیزمان که خون بهای صدها هزار شهید از جمله محسن حججی عزیز که شروع جشن امسال هم مزین به نام او بود ،احترام بگذاریم.

اما متاسفانه بعضی از همکاران سینمایی علی رغم این که تجربه جشنواره های متعدد دور دنیا را دارند به بعضی بدیهیات و ابتدایی ترین قواعد اخلاقی و حرفه ای سینما نیز احترام نمی گذارند.

البته اگر بخواهیم سرک به پشت پرده بیشتر پروژه ها بیندازیم ردپایی از یک سرمایه گذار اعم از نهادهای داخلی یا اتحادیه های بین المللی غربی و ..درآن دیده میشود،اما آن چه که دریک جشن مطرح است حفظ حرمت ها و توجه به مختصات کیفی آثار منهای پشت صحنه هاست.

امیدوارم قبل از هر چیز احترام گذاشتن به سلایق و عقاید مختلف را یاد بگیریم.»

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.