شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۰

بازیگرانی که بیشترین تشابه را دارند+ تصاویر

پورعرب-عرب نیا

تسنیم: اسامی و نام‌های مشابه در دنیای هنرپیشگی و سینما چیز غریبی نیست، اما گاهی این شباهت آنچنان زیاد است که مخاطب را واقعا سردرگم می‌کند!

۲۸شاید برای همه مان این اتفاق افتاده باشد که گاهی افراد را اشتباه بگیریم، این موضوع خصوصاً وقتی اتفاق می افتد که ظاهر و یا نام فرد مذکور شبیه کس دیگری باشد و ما نیز آشنایی نزدیکی با وی نداشته باشیم. این موضوع در دنیای سینما و تلویزیون هم بسیار مبتلابه است. شاید هیچ زمانی در طول تاریخ تعداد بازیگران به این اندازه نبوده است و همین مسئله سبب شده گاهی دو نفر آنقدر به هم شبیه باشند که بتوان به نوعی آنها را همزاد دانست.

نامهای مشابه

وقتی موضوع نامهای مشابه دو بازیگر ایرانی باشد، اولین گزینه ها فریبرز عرب نیا و ابولفضل پورعرب هستند. دو بازیگری که سوپر استارهای دهه هفتاد سینمای ایران بودند و شاید به خاطر اینکه در تلویزیون چندان ظاهر نمی شدند و در آن زمان هم تبلیغات برای فیلمهای سینمایی مانند امروز گسترده نبود، عوام این دو را با یکدیگر اشتباه می گرفتند.

ابولفضل پورعرب متولد 1340 در تهران و فارغ‌التحصیل بازیگری و کارگردانی تئاتر از دانشسرای هنر است. این موضوع بین دو بازیگر و دو کارگردان به خاطر شباهت اسمی خیلی پر رنگ است. این بازیگر تا به حال در 36 فیلم سینمایی و 12 مجموعه تلویزیونی ایفای نقش کرده است.

فریبرز عرب نیا متولد 1343 در تهران است. وی تئاتر را در کانون تئاتر تجربی زیر نظر استاد حمید سمندریان و سینما را در دوره‌ای دو ساله در مجتمع آموزشی سینما تحصیل کرد و همچنین در دانشگاه هنر مدرک کارشناسی رشتهٔ گرافیک را اخذ کرد. حضور در نقش مختار و بازی متفاوت و چشم نواز این بازیگر قطعا نقطه عطف زندگی حرفه ای او محسوب می شود. عربنیا تا به حال در 40 فیلم سینمایی و 7 مجموعه تلویزیونی به ایفای نقش پرداخته است.

دو نفر دیگری که نامهای مشابه دارند دو کارگردان مشهور کشورمان یعنی بهروز افخمی و مهدی فخیم زاده هستند. دو هنرمندی که شاید هر کدام از ما یک بار هم که شده نام هایشان را با هم اشتباه گرفته ایم.

مهدی فخیم زاده متولد 1321 در تهران و دارای لیسانس زبان و ادبیات فرانسه از دانشگاه تهران و فارغ‌التحصیل از دانشکده هنرهای دراماتیک تهران است. وی تا به امروز در 40 فیلم سینمایی و 12 سریال به عنوان کارگردان یا بازیگر حضور داشته است.

بهروز افخمی متولد 1335 در تهران و فارغ‌التحصیل تدوین از مدرسه عالی تلویزیون و سینما است. وی تا به حال در 14 فیلم سینمایی و چهار مجموعه تلویزیونی به عنوان کارگردان یا تهیه کننده حضور داشته است.

در بین بازیگران خانوم هم شاید هیچ دو نامی مانند آنا نعمتی و آناهیتا همتی به هم شبیه نباشد، هرچند که این شباهت اسمی آنقدر زیاد نیست که عوام این دو را با هم اشتباه بگیرند.

آنا نعمتی متولد 1356 در شاهرود و دانش آموخته  بازیگری زیر نظر حمید سمندریان است. وی تا به حال در 23 فیلم سینمایی و هشت مجموعه تلویزیونی به ایفای نقش پرداخته است.

آناهیتا همتی متولد 1352 در تهران است. وی تا به حال در 9 فیلم سینمایی و 36 مجموعه تلویزیونی به ایفای نقش پرداخته است.

در بین بازیگران غیر ایرانی البته این شباهت اسمی بسیار بیشتر به چشم می آید. از جمله بازیگرانی مانند اما واتسون و امیلی واتسون. 

چهره های مشابه

اما گاهی شباهت چهره‌ بازیگران نیز ممکن است باعث اشتباه مخاطبان شود. در ادامه برخی از این شباها ها را مرور می‌کنیم: 

«جیم بلوشی» و «بیل مورای»

«مت دیمون» و «مارک والبرگ»

«چاد اسمیت» و «ویل فارل»

«الیجا وود» و «دنیل رادکلیف»

« چلسی هندلر » و « الیزابت نبکس»

«اسکایلر آستین» و «دن کوک»

«ناتالی پورتمن» و «کایرا نایتلی»

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.