چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۹

سازمان سینمایی اعلام کرد:

عرضه سریال «بازی تاج و تخت» در شبکه نمایش خانگی غیرقانونی است

بازی تاج و تخت

سینماپرس: مدیرکل نمایش خانگی سازمان امور سینمایی،سمعی و بصری در واکنش به تبلیغات یکی از شرکت‌ها در استفاده از بازیگر سریال «بازی تاج و تخت»؛ عرضه اینگونه آثار را غیرقانونی عنوان کرد.

به گزارش سینماپرس، سمعی و بصری، حسین پارسایی مدیرکل نمایش خانگی سازمان سینمایی در خصوص استفاده یکی از شرکت‌های فعال در حوزه vod از تصویر بازیگر سریال «بازی تاج و تخت» با رد اعطای مجوز برای عرضه این سریال اظهار داشت: سریال «بازی تخت و تاج« مجوز ندارد، رایت آن هم خریداری نشده و اساسا این سریال و آثار مشابه علاوه بر محتوای نامناسب با توجه به قوانین کپی رایت نیز غیر قابل خریداری برای عرضه در ایران هستند.

وی تصریح کرد:هیچ سایتی از جمله سایت فیلمیو مجاز به عرضه این اثر و یا استفاده تبلیغاتی از سریال و آثار مشابه نیست و هیچ مجوزی هم از سوی دفتر نمایش خانگی سازمان سینمایی برای این منظور صادر نشده است. بنابراین بارگزاری این قبیل آثار تخلف آشکار است.

مدیرکل نمایش خانگی سازمان سینمایی تاکید کرد:با توجه به توضیحات ارائه شده،به استناد ماده ٢ قانون نحوه مجازات مجموعه قوانین و مقرارت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  مصوبه مجلس شورای اسلامی از طریق مراجع ذیربط پیگیری و برخورد خواهد شد.

پارسایی در خاتمه اظهار داشت: کلیه سایت‌ها و موسسات vod دارای مجوز، موظف هستند همچون سایر موسسات ویدئو رسانه برای محتوای آثار برابر قوانین و مقررات از دفتر نمایش خانگی سازمان سینمایی پروانه نمایش دریافت کنند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.