شنبه ۴ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۷

ثبت نام فیلمنامه تا ۱۵ شهریور

جوایز بخش فیلمنامه در جشنواره «مسیر عشق» اعلام شد

نخستین جشنواره بین المللی فیلم، فیلمنامه و عکس«مسیر عشق»

سینماپرس: فیلمنامه های کوتاه و طرح فیلمنامه های بلند می توانند در جشنواره بین المللی فیلم، عکس و فیلمنامه «مسیر عشق» شرکت کنند.

 به گزارش سینماپرس، فیلمنامه های کوتاه و طرح فیلمنامه های بلند منطبق با موضوعات جشنواره می توانند تا ۱۵ شهریورماه در جشنواره شرکت کنند. طرح فیلمنامه های سینمایی باید حداقل ۵ و حداکثر ۱۰ صفحه نگارش شده باشند.

جوایز بخش فیلمنامه های کوتاه داستانی شامل تندیس جشنواره و لوح افتخار به همراه هدیه نقدی برای بهترین فیلمنامه کوتاه، لوح افتخار به همراه هدیه نقدی برای فیلمنامه برگزیده دوم و لوح افتخار به همراه هدیه نقدی برای فیلمنامه برگزیده سوم است.

همچنین جوایز طرح فیلمنامه بلند، تندیس جشنواره و لوح افتخار به همراه هدیه نقدی برای بهترین طرح فیلمنامه بلند، لوح افتخار به همراه هدیه نقدی برای طرح برگزیده دوم و لوح افتخار به همراه هدیه نقدی برای طرح برگزیده سوم است.

آثار منتخب براساس محورهایی همچون حضور ادیان و دیگر مذاهب در راهپیمایی اربعین، تاثیر راهپیمایی اربعین بر سلامت روانی جامعه جهانی، نقش تربیتی راهپیمایی اربعین بر محیط خانواده و فرزندان، ترویج فرهنگ ایثار و فروتنی در خدمت به زائرین اهل بیت(ع)، راهپیمایی اربعین از نگاه تاریخی، نهادینه سازی صحیح راهپیمایی اربعین به دور از هر گونه خرافه و انحرافات احتمالی، حضور زنان و کودکان در راهپیمایی اربعین با الگوپذیری از شخصیت حضرت زینب(س)، اهمیت راهپیمایی اربعین در مسیر انتظار و تحقق جامعه جهانی مهدوی، راهپیمایی اربعین و هراس استکبار جهانی و گروههای تروریستی، ضرورت شناخت افکار عمومی از فلسفه وجودی راهپیمایی اربعین، معرفی ابعاد مختلف شخصیت امام حسین(ع) و صحابه ایشان، بررسی تاریخی وقوع حماسه عاشورا، حج و قیام امام حسین(ع)، نماز و قیام امام حسین(ع)، الگوسازی و ارائه سبک زندگی صحیح از زندگی امام حسین(ع) و صحابه ایشان، امر به معروف و نهی از منکر در قیام امام حسین(ع)، نقش مدافعان حرم مطهر اهل بیت(ع) در حفظ فرهنگ اسلامی مورد ارزیابی و داوری قرار خواهند گرفت.

علاقمندان برای شرکت در جشنواره می‌توانند به سایت جشنواره به نشانی www.Masireeshgh.com

 مراجعه و طبق مقررات مندرج در فراخوان، اثر خود را ارسال و یا ارائه نمایند.

نخستین جشنواره بین المللی فیلم و عکس «مسیر عشق» با محوریت راهپیمایی اربعین حسینی در عراق و ایام شهادت حضرت علی بن موسی الرضا(ع) در ایران از یکم تا پنجم آبان برای نخستین بار به صورت همزمان در شهرهای مقدس مشهد و کربلا برگزار می شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.