سه‌شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۳

منصور لشگری‌قوچانی خبر داد

«قاتل اهلی» کیمیایی سوم آبان اکران می‌شود/ منم‌زدن‌هایی که به حاشیه‌های فیلم دامن زد!

امیر جدیدی در قاتل اهلی

سینماپرس: منصور لشگری‌قوچانی تهیه‌کننده فیلم سینمایی «قاتل اهلی» از زمان اکران این فیلم به عنوان آخرین ساخته مسعود کیمیایی خبر داد و گفت: این فیلم از سوم آبان ماه با سرگروهی سینما آزادی اکران خواهد شد.

به گزارش سینماپرس، قوچانی در مورد اصلاحیه‌های فیلم «قاتل اهلی» بیان کرد: من و آقای کیمیایی در نهایت به یک نقطه‌نظراتی رسیدیم و یک نسخه از فیلم که هر دو قبولش داشتیم را به شورای پروانه نمایش فرستادیم. با چند اصلاحیه این شورا، فیلم، پروانه ساخت گرفت و آماده نمایش شد.

فیلم خوب در هر شرایطی دیده می‌شود

وی در خصوص فصل بد اکران این فیلم عنوان کرد: به نظر من فیلم خوب در هر شرایطی دیده می‌شود و می‌فروشد اما به هر حال فصل اکران هم مهم است. «قاتل اهلی» یک فیلم بسیار سیاسی است که حرف‌های روز سیاست را بیان می‌کند اما چون در حال حاضر به دلایل گوناگون استقبال مردم بیشتر به فیلم‌های کمدی است، ترجیح من این بود که این فیلم در ماه محرم و صفر اکران شود آن هم به این دلیل که همزمان با آن هیچ فیلمی کمدی روی پرده نباشد.

همزمان با «قاتل اهلی» هیچ فیلم کمدی اکران نیست

قوچانی افزود: به نظر من تنها عاملی که فیلم‌های اجتماعی امسال فروش خوبی را نداشته‌اند این است که در کنار آن‌ها فیلم‌های کمدی روی پرده بوده‌اند، اما از این لحاظ که همزمان با «قاتل اهلی» هیچ فیلم کمدی اکران نیست به نفع فیلم ما خواهد بود. به اضافه اینکه این فیلم به دلیل جذابیت‌های بصری که دارد جای خود را میان مردم باز خواهد کرد.

ذائقه مخاطب باید ترمیم شود

این تهیه‌کننده با اشاره به اینکه تلاش می‌کند تا ذائقه مردم را تغییر دهد، گفت: تمام تلاشم این است که به مردم بگویم سینما تنها ژانر کمدی نیست. «قاتل اهلی» هم در عین سیاسی بودن بسیار جذاب و دیدنی است و امیدوارم پیام سیاسی این فیلم بتواند کمی به تغییر ذائقه مخاطب کمک کند چرا که معتقدم سطح ذائقه مخاطب را باید ترمیم کرد.

حاشیه‌های جشنواره باعث دیده نشدن «قاتل اهلی» شد

وی با اشاره به حاشیه‌های این فیلم در اکران جشنواره فیلم فجر توضیح داد: حاشیه‌هایی که خیلی‌ها در جشنواره برای این فیلم به وجود آورند، ماجرا را از بحثی که قرار بود خود فیلم مطرح کند، دور و به آن دامن زد. حاشیه‌ها برای این فیلم در جشنواره تا جایی زیاد شد که اصل آن نادیده گرفته شد. در واقع یک عده به این حاشیه‌ها دامن زند که فیلم ما دیده نشود.

منم‌زدن‌هایی که به حاشیه‌های فیلم دامن زد

قوچانی افزود: متاسفانه خیلی‌ها دوست ندارند فیلم سیاسی‌ای را تماشا کنند که پیام‌های تند سیاسی دارد. خیلی‌ها هم دوست ندارند پیام‌های سیاسی به صورت شفاف از سوی یک فیلم گفته شود و یا اینکه فیلم‌های سیاسی که از زبان کارگردان حرف می‌زند را ببینند. از طرفی بخش دیگری از این حاشیه‌ها به خود ما برمی‌گشت که به دنبال منم‌زدن‌های خودمان بودیم.

خیلی‌ها ترجیح می‌دهند «قاتل اهلی» دیده نشود

این تهیه‌کننده با اشاره به موضوع فیلم «قاتل اهلی» گفت: بحث این فیلم پول‌شویی و در مورد افرادی است که در مزایده و مناقصه با رشوه برنده می‌شوند. این فیلم درباره کارگری است که اگر در خانه باشد مرده است در حالیکه کارگر زنده کارگری است که در کارخانه باشد؛ اما خیلی‌ها دوست ندارند که این بحث‌ها، بحث‌های روز شود و ترجیح می‌دهند که در حاشیه باقی بماند. در نهایت خیلی‌ها ترجیح می‌دهند که این فیلم به هر دلیلی دیده نشود و پیام آن هم شنیده نشود.

وی تاکید کرد: من و آقای کیمیایی از دانشگاه‌ها و کانون‌های فیلم خواهش کردیم که این فیلم را نمایش دهند و در مورد آن بحث کنند چرا که این فیلم می‌تواند به معضلات کمک شایانی کند چرا که این فیلم یک زنگ خطر بزرگی برای همه ما است که داریم به کجا می‌رویم.

* آنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.