چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۹

با همکاری بسیج صدا و سیما و شبکه دو

«پیرغلامان عشق» دهه اول محرم به روی آنتن می رود

مستند پیرغلامان عشق

سینماپرس: «پیرغلامان عشق» عنوان مستندی روایی از مداحان پیشکسوت و مخلص اهل بیت عصمت و طهارت (ع) است که به مناسبت فرا رسیدن ایام محرم حسینی که شبکه دو سیما با همکاری بسیج صدا وسیما روانه آنتن خواهد شد.

به گزارش سینماپرس، در این مستند سعی شده تا با انتخاب پیرغلامانی از سراسر کشور آیین های عاشورایی در اقلیم های متفاوت با شیوه ها و منش های خاص به تصویر کشیده شود. از طرفی معرفی شیوه صحیح و اصولی مداحی، معرفی سبک های سنتی عزاداری سرور و سالار شهیدان، زنده نگه داشتن یاد و نام پیر غلامان مرحوم و پیشکسوت در سراسر کشور، ترویج انتخاب پوشش و اخلاق صحیح مداحی، بررسی اهمیت مطالعه مقاتل و کتب اشعار شاعران آیینی، انتقال عزاداری اصولی و سنتی به نسل جوان و... از جمله محورهای اصلی ساخت این مستند بوده است.

این گروه مستندساز در سال ۸8 نیز برنامه ای با همین نام در ۶۰ قسمت با مادحین پیشکسوت تهرانی ساخته بود اما وجه تمایز سری جدید این برنامه شیوه متفاوت روایت به صورت مستند و از طرفی انتخاب پیرغلامانی از سراسر کشور است.

«پیرغلامان عشق» کاریست از گروه اجتماعی بکه دو سیما با همکاری مرکز بسیج رسانه ملی به تهیه کنندگی هادی خدادی که در دهه اول ماه محرم از شبکه دو تقدیم مخاطبان خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.