یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۴

ماجرای عجیب اکران برخی فیلم‌های کمدی‌ در ماه محرم/ پردیس هایی که هنوز کمدی روی پرده می برند!

سالن سینما

سینماپرس: با این‌که در روزهای اخیر گفته شده بود که تا پایان عزاداری‌های ماه محرم فیلم‌های کمدی در سینماهای کشور اکران نخواهد شد، اما نگاه به گیشه‌های بلیت‌فروشی پردیس‌های بزرگ سینمایی مشخص است این پردیس‌ها تا اواسط هفته گزینه فیلم‌های کمدی را نیز به مخاطبان ارایه می‌دهند و کمدی‌ها در این سالن‌ها روی پرده می‌آید.

به گزارش سینماپرس، در واقع بعد از انتشار نامه مدیرکل سینمای حرفه‌ای سازمان سینمایی به شورای صنفی نمایش در مورد عدم ‌اکران فیلم‌های کمدی در ماه محرم، با این‌که سخنگوی شورای صنفی نمایش اعلام کرد که فیلم‌های طنز فقط تا پایان روز جمعه می‌توانند در سینماهای کشور به نمایش درآیند، اما برخلاف حکم سازمان سینمایی، پردیس‌های سینمایی شهر تهران تا روز یکشنبه اقدام به ارایه بلیت‌های فیلم‌های کمدی کرده‌اند.

این اتفاق درحالی رخ می‌دهد که روز گذشته غلامرضا فرجی در واکنش به نامه مدیرکل سینمای حرفه‌ای سازمان سینمایی در مورد عدم اکران فیلم‌های کمدی در ماه محرم اعلام کرد که دو فیلم نهنگ عنبر٢ و اکسیدان تنها تا پایان روز جمعه می‌توانند در سینماهای کشور به نمایش درآیند. سخنگوی شورای صنفی نمایش همچنین اعلام کرد که فیلم‌های ساعت پنج عصر مهران مدیری و من و شارمین بیژن شیرمرز با این‌که کمدی هستند، می‌توانند در ماه محرم به اکران خود ادامه دهند.

اما با این‌که فرجی اعلام کرده، فیلم‌های سامان مقدم و حامد محمدی تنها تا روز گذشته می‌تواند در سینماهای کشور اکران شوند، با مراجعه به سایت سینماتیکت می‌توان دید که پردیس کوروش، پردیس چارسو و مگامال بلیت‌های این دو فیلم را در روزهای روز شنبه و یکشنبه برای خرید مخاطبان ارایه کردند. نکته جالب در این میان، اما جریان فیلم ساعت ٥ عصر و من و شارمین است که به‌رغم بهره‌مندی از مولفه‌های کمدی می‌توانند همچنان روی پرده آیند؛ و معلوم نیست جنس کمدی این فیلم‌ها با دیگر فیلم‌های کمدی چه تفاوتی دارد! نکته جالب‌تر نیز این‌که علی سرتیپی پخش‌کننده ساعت پنج عصر در پاسخ به چنین شائبه‌هایی اعلام کرده که این فیلم کمدی نیست و می‌تواند در ماه محرم روی پرده بماند. این اظهارنظر درحالی مطرح شده که مهران مدیری در ابتدای اکران فیلمش تأکید کرده بود؛ کمدی ساخته است و اتفاقا بیشتر تأکیدهای پخش‌کننده نیز روی این قضیه بود.

حالا باید دید واکنش سازمان سینمایی و شورای صنفی نمایش به اکران فیلم‌های کمدی در ماه محرم چه خواهد بود.

* شهروند

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.