سه‌شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۵

نگارش قصه‌ای به سبک «پس از باران»

اسماعیل عفیفه

مهر: یک تهیه کننده تلویزیون درباره فیلمنامه جدیدش بیان کرد که قصه «خورشید همچنان می درخشد» در مرحله نگارش است که در طرح اولیه آن از ۲ کتاب از چارلز دیکنز الهام گرفته است.

اسماعیل عفیفه با اشاره به ۲ سریالی که قصد ساختشان را دارد، عنوان کرد: سریال «پای بست» به نویسندگی سعید فرهادی یک فیلمنامه ۱۳ تا ۱۵ قسمتی دارد که تاکنون ۱۱ قسمت از آن به نگارش درآمده و موضوعی به‌روز دارد که سوژه با دو خط داستانی پیش می رود.

وی با اشاره به سریال دیگری که بنای ساختش را دارد، بیان کرد: سریال «خورشید همچنان می درخشد» اثری است که در شمال کشور تولید خواهد شد و اثری فولکلوریک است البته نه اینکه صرفا کاری روستایی باشد بلکه بنا داریم فضایی مثل «پس از باران» و یا «خانه ای در تاریکی» داشته باشد.

عفیفه با اشاره به ویژگی های بدیعی از این کار اظهار کرد: البته این فیلمنامه قصه نویی دارد و من در طرح آن از دو رمان چارلز دیکنز یعنی «دیوید کاپرفیلد» و «آرزوهای بزرگ» الهام گرفته ام.

تهیه کننده «آنام» درباره اینکه از چه بخشی از این داستان ها الهام گرفته است، توضیح داد: از کتاب «دیوید کاپرفیلد» بخشی از ماجرا که پسری، پدرش را از دست می دهد و با مشکلات و مسایل بسیاری مواجه می شود و در داستان «آرزوهای بزرگ» مواجهه شخصیت داستان با مردی فراری از زندان را داریم.

وی با اشاره به نویسندگانی که بنا بوده با او همکاری کنند، اظهار کرد: این قصه فعلا فقط طراحی شده و هنوز به مرحله نگارش نرسیده است. چند نویسنده مختلف شروع به نگارش فیلمنامه کردند اما چندان رضایتبخش نبود و در مقطعی هم قرار شد نغمه ثمینی فیلمنامه این سریال را بنویسد اما به دلیل گرفتاری در «شهرزاد» و با وجود اینکه خیلی قصه را هم دوست داشت نتوانست به این پروژه بیاید.

تهیه کننده سریال های «پریا» و «پس از باران» در پایان درباره مضامین مورد استفاده در طرح سریال «خورشید همچنان می درخشد» عنوان کرد: این مجموعه از بحث های فرهنگی، تاریخی و فولکلور برخوردار است و در فضای دهه ۴۰ می گذرد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.