چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۲

گلایه‌های تلخ آقای بازیگر از کنار گذاشته شدن! +عکس

شبستان: محمود مقامی بازیگر سینما و تلویزیون درباره تازه ترین کار تلویزیونی خود گفت:در حال حاضر مینی سریال 10 قسمتی« تلاطم» به کارگردانی وحید بیطرفان را دارم، این کار در حال آماده سازی برای پخش در هفته نیروی انتظامی است، در این سریال نقش یک سرهنگ نیروی انتظامی را بازی می کنم.

محمود مقامی بازیگر گفت: بعداز ۳۲ سال کار در حرفه بازیگری، هر چقدر تجربه ما بیشتر شده، ریش سفید کرده ایم و توانایی کارمان بیشتر شده توجه به ما هم در حوزه کاری مان کمتر شده،بعد می گویند چرا فلان بازیگر سکته کرد و مرد.

محمود مقامی بازیگر سینما و تلویزیون درباره تازه ترین کار تلویزیونی خود گفت:در حال حاضر مینی سریال 10 قسمتی« تلاطم» به کارگردانی وحید بیطرفان را دارم، این کار در حال آماده سازی برای پخش در هفته نیروی انتظامی است، در این سریال نقش یک سرهنگ نیروی انتظامی را بازی می کنم.

وی درباره چالش های پیش روی بازیگران در حوزه کاری شان گفت: ما بازیگرها آنقدر در این حرفه درد و دل داریم که نمی دانیم از کدام حرف بزنیم،من بعد از 32 سال کادر در حرفه بازیگری به این نتیجه رسیدم که حمایت کننده ای نداریم، چون هر چقدر تجربه ما بیشتر شده، ریش سفید کرده ایم و توانایی کارمان بیشتر شده توجه به ما هم در حوزه کاری مان کمتر شده، از طرفی حرفه دیگری هم بلد نیستیم و نداریم. تعدادی از ما در واقع سال هاست از این راه امرار معاش می کنیم.

مقامی در ادامه گفت: در طول این سال ها فقط سعی کرده ایم صادق باشیم و شرافتمندانه کار کنیم. این سه چهار سال اخیر رکود کاری شدیدی داشته ایم و نمی دانیم باید چه کنیم.

این بازیگر باسابقه سینما و تلویزیون با گلایه از اینکه فضای کاری عوض شده و عالم هنر آلوده شده ، گفت: بازار کار ما به بازار مکاره تبدیل شده است،شنیده ایم نقشها خرید و فروش می شود و ما هم نه در این وادی ها بوده ایم و نه خواهیم بود. بنابراین اینطور افراد به سراغمان نمی آیند و مطمئن هستند که بیایند ما آدمی نیستیم که زیر میزی بدهیم و بعد از این سال ها بخواهیم نقش بخریم. هیچ وقت هم وابسته به هیچ باند و تیمی نبوده و نخواهیم بود.

بازیگر مجموعه های تلویزیونی «امام علی (ع)» و « معمای شاه» همچنین درباره استفاده از تعدادی از بازیگران مشخص در تلویزیون و دیده نشدن تعدادی دیگر گفت: اینها حتما اعضای یک باند هستند و همه از یک کاسه می خورند که سراغ ما نمی آیند. مدت زیادی است که شرایط اینطور شده و نمی فهمم چرا باید بعد از این همه سال کار از ما استفاده نشود. همان طور که می بینیم در سریال ها یک تعدادی ثابت حضور دارند و یک عده ای دیگر اصلا دیده نمی شوند و از آنها در کارها استفاده نمی شود.این بی عدالتی و ظلم در حق بازیگر است.

بازیگر فیلم های سینمائی «اخراجی ها» ، و « می خواهم زنده بمانم» با ابراز دلخوری فراوان از شرایط فعلی گفت: نمی دانم چه کسی باید به این موضوع رسیدگی کند ، فکر می کنم صدا وسیما باید به این قضیه رسیدگی کند، باید کسانی را مشخص کند که این مشکل را حل کنند و اوضاع را طوری ساماندهی کنند که این همه در حق بازیگران ظلم نشود.

این چهره آشنای سینما و تلویزیون در آخر گفت: بعد می گویند چرا فلان بازیگر سکته کرد و مرد ، در چنین شرایطی چه کار کند ؟ وقتی از ترس آبرویش در خانه می نشیند و غصه می خورد؟ وقتی خرجی ندارد؟ وقتی آبرویش در خطر است و چون سال ها کار کرده و چهره شده نمی تواند تن به هیچ کاری بدهد، وقتی در خیابان راه می رود مردم جلویش را می گیرند و می پرسند چرا کار نمی کنی چرا دیده نمی شوی ؟ ما چه جوابی به مردم بدهیم؟

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.