پنجشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۸

قاضی‌زاده هاشمی اعلام کرد

فیلم‌های رفع توقیف‌شده پیش از اکران زیر ذره‌بین کمیسیون فرهنگی مجلس

فیلم های توقیفی-عصبانی نیستم-آشغال های دوست داشتنی-خانه پدری-خانه دختر

سینماپرس: عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت که اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس درباره موضوع رفع توقیف فیلم‌های نامناسب حساس هستند و این حساسیت به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی منتقل شده‌است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت که اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس درباره موضوع رفع توقیف فیلم‌های نامناسب حساس هستند و این حساسیت به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی منتقل شده‌است.  

احسان قاضی‌زاده هاشمی، نماینده مردم فریمان و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران پویا درباره تصمیم بر اکران پنج فیلم سینمایی که پیش از این توقیف بودند، گفت: ما هفته گذشته با آقای صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مسئولان مربوطه جلسه‌ای داشتیم و گفتیم که معیارشان برای اعمال این نوع کار سلیقه‌ای چه بوده‌است. قرار شد که در این زمینه به زودی پاسخگوی کمیسیون فرهنگی مجلس باشند. کارهایی که در حوزه نظارت و ارزشیابی در سینما صورت می‌گیرد باید به صورت شفاف بیان شود. عضو ناظر مجلس در شورای نظارت بر سازمان صدا و سیما ادامه داد: در خصوص پنج فیلمی که اعلام رفع توقیف برای آنها مطرح شده است، باید مشخص شود موانعی که منجر به توقیف این فیلم‌ها بوده‌است، چه بوده و حال که رفع توقیف می‌شود چه نکاتی را مدنظر قرار داده است. بالاخره توقیف این فیلم‌ها علتی داشته و باید مشخص شود که چه اتفاقی افتاده است که پس از گذشت چند سال این فیلم‌ها به اکران نزدیک شده‌اند. عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ما تا به حال پاسخ رسمی درباره این موضوع از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت نکرده‌ایم. قرار است به زودی ما با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مسئولان مربوطه این موضوعات را به صورت جزء به جزء بررسی کنیم. اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس درباره موضوع رفع توقیف فیلم‌های نامناسب حساس است و این حساسیت به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی منتقل شده‌است. قطعاً قبل از اکران، پنج فیلم اعلام‌شده مورد بررسی اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس قرار می‌گیرد.  

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.