شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۲

واکنش هنرمندان به جعل نام خلیج فارس از سوی ترامپ+ عکس

خبرآنلاین: هنرمندان ایرانی در اینستاگرام به استفاده از واژه خلیج عربی از سوی رییس جمهور آمریکا واکنش تندی نشان دادند.

در پی سخنرانی رییس جمهور آمریکا علیه ایران که در آن از واژه جعلی خلیج عربی استفاده کرده بود بسیاری از چهره‌های سرشناس در اینستاگرام با انتشار مطالبی به این موضوع واکنش نشان دادند. 

شهاب حسینی بازیگر برنده جایزه جشنواره کن تصویری از یک نقشه قدیمی در اینستاگرام منتشر کرد که به خوبی نام خلیج فارس بر آن دیده می‌شود. او هشتگ «خلیج فارس» را به اشتراک گذاشت و نوشت: «بدون شرح»

جواد رضویان بازیگر آثار طنز سینما و تلویزیون در این باره نوشت: «تا هست جهان جهل بَدان می ماند، او خلیج فارس را عرب می داند
گر آب رود ز برکه ها بالاتر، یک زشت وزغ ابوعطا می خواند. جانم فدای خلیج همیشه فارس»

خلیج فارس یکی از موضوعات مورد توجه هنرمندان ایرانی در خلق آثار هنری است. برای نمونه رضا یزدانی در واکنش به سخنان ترامپ متن ترانه خلیخ فارس را اینستاگرام منتشر کرد که در بخشی از آن آمده است: «یکی فکر کرده دست بردن تو رؤیای ما آسونه
ولی اسم خلیج فارس همیشه فارس می مونه.»

ماهایا پطروسیان هم همانند شهاب حسینی تصویر نقشه‌ای را همراه با هشتگ‌های خلیج فارس به فارسی و انگلیسی منتشر کرده است. 

در این میان اکبر عبدی با کنایه به رییس جمهور آمریکا نوشته است: «بر روی سنگ قبر سربازان خودشان نوشته پرشین گلف زنده باد ایران.»

واکنش احمد ایراندوست نیز همانند اکبر عبدی است. او در این باره نوشت: «حتی در قبرهایتان هم نام خلیج همیشگی فارس مکتوب شده است اشتباه نکنید که خلیج فارس را آرامگاهتان می‌کنیم.»

رضا رشیدپور مجری برنامه «حالا خورشید» نیز تصویری از خودش روی آب‌های خلیج فارس منتشر کرد و نوشت: «اینجا خلیج فارس است. تا کور شود هر آنکه نتواند دید.»

حجت اشرف‌زاده، شهره سلطانی، برزو ارجمند، احسان خواجه‌امیری، داریوش فرضیایی، فریبا نادری و فریدون آسرایی از دیگر هنرمندانی هستند که به جعل نام خلیج فارس واکنش نشان دادند. 

آسرایی در این باره نوشت: «ظاهرا یاوه گویی های این مرد احمق تمام شدنی نیست. من از زمانیکه آرنولد فرماندار کالیفرنیا شد متوجه این حقیقت شدم که امریکایی ها چقد ساده لوح و از نظر سیاسی بی اطلاع و کم دانشند.

انتخاب یک رییس جمهور بی کفایت و نژادپرست نشان دهنده این حقیقت است و در همین مدت کوتاه رفتارهای احمقانه اش چقدر مورد حمله مردم اگاه امریکا قرار گرفته و انها رو مکدر و ناراحت کرده. 

بزرگترین معامله عمرش را در سفر اخیرش به عربستان کرد که سعودی ها چند صد میلیارد بابت قرارداد اسلحه به او و چند صد میلیون هم به زنش هدیه دادند که معلوم نشد این هدیه برای چه بود. 

همونطور که کشورهای حاشیه خلیج فارس همه چیز را با پول باد آورده میخرند با کمک عربستان هزینه هنگفتی کردند تا امروز خلیج همیشه فارس از زبان یک احمق عقب افتاده ناقص العقل که همه چیزش را به پول میفروشد خلیج عربی خوانده شود. 

امیدوارم ایرانیان در همه نقاط دنیا بخصوص در امریکا با اعتراض به این دیوانه نشان بدهند که خلیج فارس همیشه خلیج فارس خواهد ماند.»

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.