پنجشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۸

مستند "پا به پای استنزیل" در شبکه پنج+تیزر

"پا به پای استنزیل"

سینماپرس: مستند «پا به پای استنزیل؛ اویس وین» جمعه ۲۶ آبان ماه ساعت ۲۰ از شبکه پنج سیما نمایش داده می‌شود.

به گزارش سینماپرس مستند «پا به پای استنزیل؛ اویس وین» با محوریت روایت زندگی یک تازه مسلمان آلمانی به نویسندگی و کارگردانی مهدی طوسی و تهیه کنندگی خبرگزاری تسنیم به مدت ۵۲ دقیقه تولید و  ۲۶ آبان ساعت ۲۰ از شبکه ۵ پخش می شود.

طوسی نویسنده و کارگردان مستند «پا به پای استنزیل، اویس وین» توضیح می دهد: مراسم اربعین سال ۱۴۳۸ بود که ما با «استنزیل» در مراسم پیاده روی اربعین حسینی آشنا شدیم و با او درباره نحوه آشنایی اش با دین مبین اسلام، ائمه اطهار به ویژه امام حسین (ع)، علت حضور در مراسم پیاده وری اربعین حسینی و... گپ و گفتی انجام دادیم. «استنزیل رینر»، متولد کشور آلمان است که در حال حاضر در شهر وین اتریش زندگی جدید خود را می گذراند. او نزدیک به ۷ سال است که از دین مسیحیت به دین اسلام تشرف پیدا کرده است.

طوسی ادامه می دهد: بخشی از این مستند به زندگی شخصی «استنزیل» قبل از مسلمان شدن و بخشی هم به بعد از تشرف او به دین اسلام مربوط می شود.

استنزیل رینر بعد از مسلمان شدن نام «اسماعیل» را برای خود انتخاب کرده است و در بخشی از این مستند دوستان جدید مسلمانش مطالبی درباره او بیان می کنند.

نویسنده و کارگردان مستند «پا به پای استنزیل» ادامه می دهد: فاز دوم مستند بعد از ایام اربعین حسینی، مردادماه سال ۹۶ در ایران تهیه شد که مخاطب روایتی از حضور او در ایران را به تماشا می نشیند.

وی در توضیح عبارت «اویس وین» که در عنوان این مستند آمده، خاطرنشان کرد: در دوران بعد از مسلمان شدن او ماجرای جالبی درباره پدرش اتفاق می افتد که این ماجرا دلیل انتخاب این عبارت بود و با تماشای اثر متوجه آن می شوید.

بنا بر این گزارش، مستند «پابه پای استنزیل؛ اویس وین» روز جمعه ۲۶ آبان ساعت ۲۰ از این شبکه پخش و تکرار آن روز یکشنبه ساعت ۱۶:۳۰ خواهد بود.

در ادامه تیزر این مستند را مشاهده می‌کنید:

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.