دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۶

احتمال تغییر در سناریوی فیلم جدید تارانتینو

مرگ چارلز منسون؛ رئیس مخوف‌ترین گروه جنایتکار آمریکا در ۸۳ سالگی

چارلز منسون

سینماپرس: چارلز منسون رئیس حلقه‌ جنایتکاری که در سال ۱۹۶۹ شارون تیت بازیگر سرشناس هالیوود و همسر رومن پولانسکی را به همراه ۶ نفر دیگر به قتل رسانده بود، دیروز در ۸۳ سالگی در بیمارستانی در کالیفرنیا درگذشت.

به گزارش سینماپرس؛ با توجه به این که قرار است کوئنتین تارانتینو جدیدترین پروژه سینمایی‌اش را با محوریت ماجرای قتل‌های خانواده منسون مقابل دوربین ببرد و پیشاپیش نگارش فیلمنامه آن را به پایان برده، این احتمال وجود دارد که مرگ غیرمنتظره منسون در خط داستانی فیلم جدید او تغییراتی ایجاد کند.

ورایتی طبق سخنگوی بیمارستانی که منسون روزهای آخر عمرش را آنجا بستری بوده، علت درگذشت این جنایتکار را مرگ طبیعی عنوان کرده است. منسون یک بار ژانویه گذشته در بیمارستان بستری شد و کم‌تر از یک سال بعد، از اواسط نوامبر دوباره راهی بیمارستان شد. او بعد از محاکمه در دادگاه، به نه بار حبس ابد محکوم شده بود.

تراژدی تاریخی قتل‌های خانواده منسون از ۸ اوت ۱۹۶۹ آغاز شد؛ زمانی‌که چارلز منسون تبهکار بیکار و موسیقی‌دان ناموفق امریکایی، به گروه پیروانش معروف به «خانواده منسون» دستور داد به مهمانانی که در منزل زوج معروف هالیوود –شارون تیت و رومن پولانسکی– حضور داشتند، حمله کنند.
 

جماعتی که اطاعت از دستورهای منسون را بی‌چون و چرا پذیرفته بودند، به طرزی بی‌رحمانه تمام افراد حاضر در آن خانه را به قتل رساندند. پولانسکی در شب حادثه غایب بود و برای کار بر روی یک پروژه سینمایی به اروپا سفر کرده بود اما شارون تیت که آن زمان هشت ماهه باردار بود، قربانی حمله وحشیانه منسون‌ها شد. منسون و پیروانش در مجموع ۹ نفر را به قتل رساندند.

«منسون» بر این باور بود که در نظمی نوین رهبری جامعه را به عهده خواهد گرفت و امیدوار بود که پس از این جنایات انگشت اتهام جامعه آمریکا به سمت سیاهپوستان نشانه رود.

گر چه منسون خودش به شکل مستقیم کسی را به قتل نرساند اما به دلیل صدور دستور قتل‌ها در سال ۱۹۷۱ به مرگ محکوم شد. پیش از اجرای حکم اعدام او، با تغییر قوانین در کالیفرنیا مجازات اعدام لغو شد و حکم او به حبس ابد تغییر کرد. منسون بیش از ۴۵ سال در زندان بوده است و درخواست آزادی مشروط وی برای ۱۲ بار که آخرینشان سال ۲۰۱۲ بود توسط دادگاه رد شد.

نام و تصویر «مانسون» مترادف با شر و نمادی از شیطان دانسته می‌شود.

همان‌طور که پیش‌تر هم اعلام شد هنوز مشخص نیست تارانتینو قصد دارد فیلم جدیدش را با تمرکز بر کدام بخش این ماجرای فاجعه‌آمیز مقابل دوربین ببرد. فعلا تمام جزییات مربوط به ساختار روایی این پروژه مبهم است؛ معلوم نیست فیلمساز پیشرو امریکایی فیلم جدیدش را به شکل بازروایی وقایعی که آن زمان رخ داد به تصویر خواهد کشید یا این جنایت به عنوان داستان پس‌زمینه برای به تصویر کشیدن روایت‌هایی جداگانه و مرتبط با هم به کار خواهد رفت.

سونی هم که به تازگی در رقابت با دو غول قدرتمند هالیوود شامل برادران وارنر و پارامونت، موفق شد امتیاز پخش جدیدترین پروژه سینمایی کارگردان «پالپ فیکشن» را از آن خود کند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.