شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۷

تخلف در ثبت قرارداد «عصبانی‌ نیستم»

عصبانی نیستم*

سینماپرس: با توجه به اکران دو فیلم سینمایی «آینه بغل» و «قاتل اهلی» فیلمیران امکان اکران فیلم جدید براساس آئین نامه شورای صنفی نمایش ندارد.

به گزارش سینماپرس، با توجه به ثبت قرارداد نمایش فیلم «عصبانی نیستم»  و اعلام اکران فیلم در تاریخ ۲۹ آذرماه از سوی سخنگوی شورای صنفی نمایش، گویا اعضای شورای صنفی به آئین نامه اکران توجه نداشته‌اند.  

براساس فصل سوم - ماده ۱۴آیین نامه شورای صنفی نمایش : هر دفتر در هر نوبت اکران شش هفته تنها می تواند دو فیلم را در سرگروه یا به صورت آزاد اکران نماید.

با توجه به اکران فیلم «قاتل اهلی» که در تاریخ اول آذرماه سال ۹۶ توسط دفتر پخش فیلمیران اکران شد و «آینه بغل» که در تاریخ ۱۵ آذرماه ۹۶ اکران شده است و با احتساب شش هفته‌ای که در آئین نامه ذکر شده است فیلمیران  نمی تواند فیلم «عصبانی نیستم» را در تاریخ ۲۹ آذرماه در گروه آزاد اکران کند. زیرا اتمام شش هفته «قاتل اهلی» ۱۳ دی ماه خواهد بود و برای «آینه بغل» ۲۷ دی ماه شش هفته به اتمام می‌رسد. اگر شورای صنفی نمایش مبادرت به اکران فیلم «عصبانی نیستم» در تاریخ ۲۹ آذر کند بالطبع تخلف صورت گرفته و باید درباره ثبت قرارداد این فیلم تجدید نظر کند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.