دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۹

معرفی اعضای جدید شوراهای پروانه ساخت و نمایش خانگی

پروانه ساخت*

سینماپرس: براساس حکم رئیس سازمان سینمایی اعضای جدید شوراهای پروانه ساخت و نمایش منصوب شدند.

به گزارش سینماپرس، عصر روز یکشنبه ۱۷ دی ۹۶ جلسه معارفه اعضای جدید شوراهای پروانه ساخت و نمایش خانگی در سازمان سینمایی با حضور محمدمهدی حیدریان، ابراهیم داروغه‌زاده معاون ارزشیابی و نظارت و حسین پارسایی مدیرکل دفتر نمایش خانگی برگزار شد.

در این جلسه رییس سازمان امور سینمایی با اشاره به اهمیت و فراگیری روزافزون فضای سایبری در آینده گفت: «نمایش خانگی» اصلی‌ترین عهده‌دار فضای آتیه فرهنگی است و ما هرچه بیشتر در این حوزه با برنامه و هدف مشخص پیش برویم حق بیشتری از سهم فرهنگ در جامعه را ادا کرده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه با پیشرفت علم امکان اعمال نظارت به شکل منفعل فعلی امکان پذیر نخواهد بود، تاکید کرد: ما یک فرصتی داریم برای اینکه بتوانیم سهمی را در بازار تصویر و تولیدات تصویری برای خود تعریف کنیم تا در آینده نزدیک که حضور نظارتی ما به حداقل تأثیر خودش می‌رسد؛ در پناه دو شرط حیاتی کثرت تولیدات متنوع و جذاب در حوزه فرهنگی و ارزشی خود، بتوانیم بخشی از خاطره‌سازی‌های نسل‌های بعدی را انجام دهیم.

محمدمهدی حیدریان در ادامه افزود: امروز نقش سینمای خانگی بسیار بیشتر از نقش سالن‌های سینما است، هرچند سینما هم تأثیر خودش را دارد اما باتوجه به مقایسه آمار مخاطبین، تاثیر نمایش خانگی از نظر فرهنگی بسیار بیشتر از سینما است.

 در این جلسه بهمن حبشی، محسن علی اکبری، رضا مقصودی، عبدالله اسفندیاری، حسن بشکوفه، سعید رجبی‌فروتن و اسماعیل عفیفه به عنوان اعضای جدید شورای پروانه ساخت آثار ویدیویی معرفی شدند.

همچنین مهدی فرجی، بهروز مفید، محمد درمنش، فرشید سعیدی، رضا ایرانمنش، سعید رجبی‌فروتن و اسماعیل عفیفه به عنوان اعضای جدید شورای پروانه نمایش خانگی معرفی شدند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.