چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۶ - ۲۲:۵۷

چهره می آورند تا در صحنه راه رود و مردم او را ببینند/"خسیس" را در جشنواره تئاتر روی صحنه می بریم

جمشید جهانزاده

خبرگزاری میزان: بازیگر آثار اکشن گفت: این که صرفا چهره بیاورند تا در صحنه راه رود و مردم او را ببینند درست نیست بلکه باید چهره ای آورده شود که قابلیت بازیگری داشته باشد و در صحنه خوب عمل کند تا نتیجه مثبتی نیز برای تئاتر داشته باشد.

جمشید جهانزاده بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون گفت: در گذشته تلویزیون یک کانال داشت و اگر ۴ تا ۵ اثر ساخته می شد همه می دیدند اما امروز تعداد کانال ها بسیار افزایش پیدا کرده است و با توجه به رقبایی که همواره فعالیت می کنند کارهایی که تولید شده کمتر دیده می‌شوند.

وی در خصوص کم کاری پیشکسوتان عرصه بازیگری تصریح کرد: مجموعه ای از مسائل در ایجاد وضعیت فعلی بازیگران به ویژه بازیگران پیشکسوت موثر است. با ورود نسل جدید وضعیت بازیگری نسل گذشته تحت تاثیر قرار گرفته است البته نه تا آن میزان که تمام مسیر بازیگری کشور را تحت تأثیر قرار بدهد ولی برخی به این دلیل بیکار و کم کار شده اند.  
 
جهانزاده در خصوص تغییر ژانر در سینمای ایران در زمان های مختلف تصریح کرد: در دوره ای فیلم های اکشن تولید می شد، در دوره ای دیگر کمدی و ملودرام ها تولید شدند اما استاندارد و شکل درست فیلمسازی این است که انواع ژانرها باید در کنار هم و همزمان برای سلایق گوناگون تولید شود نه اینکه در هر چند سال فقط به یک ژانر بپردازند و سراغ ژانر بعدی بروند.

وی درباره برخی بازیگران سینما که در همه آثار حضور دارند و در کنار آن تئاتر کشور را نیز احاطه کرده اند اظهار کرد: بیش از چندین سال است که بازیگران سینما وارد عرصه تئاتر شده اند. به نظر من این وضعیت بسته به نوع بازی گرفتن از این بازیگران می تواند خوب  و بد باشد. این که صرفا بازیگر چهره به عرصه تئاتر بیاورند تا در صحنه راه رود و مردم او را ببینند درست نیست بلکه باید چهره ای آورده شود که قابلیت بازیگری داشته باشد و در صحنه خوب عمل کند تا نتیجه مثبتی نیز برای تئاتر داشته باشد.

بازیگر "معمای شاه" دستمزدهای بالای برخی بازیگران ورود کرده به عرصه تئاتر را سیری طبیعی دانست و افزود: در مورد دستمزدهای بالا کاری نمی شود کرد. این مسئله  به عرضه و تقاضا برمی گردد چون بازیگری که دستمزد بالا می گیرد به هر دلیلی برای مخاطب جذابیت دارد، چون مخاطب برای دیدن او به سالن می آید در نتیجه در فروش تئاتر یا فیلم نیز موثر است.


جهانزاده درباره فعالیتهای خود در عرصه بازیگری خاطرنشان کرد: نمایش کمدی موزیکال "خسیس" نوشته ژان مولیر را با کارگردانی مریم کاظمی در جشنواره تئاتر فجر روی صحنه می بریم که من و حسین محب اهری بازیگران شاخص و اصلی هستیم.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.