یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۶

«سفر نفت»؛ داستان نفت کش های ایرانی است

مستند «سفر نفت»

سینماپرس: مستند ۱۳ قسمتی «سفر نفت»، با گفتارمتنی توسط محمدرضا شریفی نیا، داستان نفتکش های ایرانی را به تصویر می کشد.

به گزارش سینماپرس، مجموعه مستند ۱۳ قسمتی «سفر نفت» که داستان ساخت و سفر طول و دراز نفتکش های ایرانی برای انتقال طلای سیاه را به تصویر می کشد هر روز از شبکه افق پخش می شود.

برای انتقال و فروش نفت خام راه های مختلفی وجود دارد که یکی از قدیمی ترین آنها، حمل و نقل دریایی به وسیله کشتی های بزرگ نفت کش است؛ کشتی هایی که ماه ها روی آب هستند تا برای کشور، کسب درآمد کنند.

مجموعه مستند «سفر نفت» داستان نفت کش های ایرانی است؛ از ساخت آنها تا سفرهای طولانی آنها در دریاها و اقیانوس ها. در این مجموعه ابتدا به استخراج نفت در ایران و تاریخچه کوتاهی از آن اشاره و سپس به راه های انتقال طلای سیاه پرداخته می شود.

در بخش های دیگر این مستند، ورود تجهیزات فنی پیشرفته برای ساخت و راه اندازی کشتی های نفت کش در ایران مورد بررسی قرار می گیرد و در این زمینه گفتگوهایی نیز با مدیران ارشد شرکت ملی نفتکش ایران صورت گرفته است.

کره جنوبی از جمله کشورهایی است که بسیاری از کشتی ها و نفتکش های ایران را ساخته و همکاری های گسترده ای در این زمینه با کشورمان داشته است. سفر نفتکش ها در آب های آزاد، روایت دیگری است که این مستند در قسمت های دیگر به آن می پردازد.

«سفر نفت» با تهیه کنندگی شهرام میلانی معتمد و با گفتارمتنی توسط محمدرضا شریفی نیا طی ۱۳ قسمت هر روز به جز پنجشنبه و جمعه روی آنتن شبکه افق می رود.

زمان پخش این مستند، ساعت ۱۹:۳۰ است که روز بعد ساعت ۱۱ شاهد تکرار آن خواهیم بود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.