چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۲

دی لوئیس اسطوره ای می شود؟ +عکس

دنیل دی لوئیس

سینماپرس: فیلم سینمایی "موضوع فانتوم"(Phantom Thread) جدیدترین فیلمی است که "دنیل دی لوئیس"(Daniel Day-Lewis)، بازیگر پر افتخار ایرلندی-انگلیسی در آن ایفای نقش دارد.

به گزارش سینماپرس، ۵ نامزدی اسکار و دریافت ۳ جایزه اسکار بهترین بازیگر مرد نقش اول در سال‌های ۱۹۹۰؛ ۲۰۰۸ و ۲۰۱۳ از جمله جوایزی هستند که دنیل دی لوئیس در این سال‌ها به دست آورده است.

دنیل دی لوئیس در راه اسطوره شدن در سینمای هالیوود+عکس//////////////////چهارشنبه

حال بار دیگر و یا بهتر می توان گفت برای آخرین بار دی لوئیس با فیلمی تازه از بهترین همکار خود یعنی پل توماس اندرسون با نام "موضوع فانتوم" راهی اسکار ۲۰۱۸ شده تا بار دیگر شانس خود برای کسب بهترین بازیگر نقش اول مرد را امتحان کند. اتفاقی که در نخستین گام در گلدن گلوب آن را به "گری اولدمن" باخت.

موضوع فانتوم

بازیگر فیلم "لینکولن" در پروژه ای با موضوع تاریخچه مد در سال های ۱۹۵۰ لندن همکاری دوباره ای با "پل توماس اندرسون" را تجربه کرده و انتظار می‌رود آخرین اسکار را برایش به همراه داشته باشد.

"دنیل دی لوئیس" پر افتخار ترین بازیگر مرد سینمای هالیوود بعد از پنج سال به سینما بازگشته و در آخرین فیلم خود به ایفای نقش پرداخته است.

دنیل دی لوئیس

"خون به پا می شود" نام فیلمی بود که در سال ۲۰۰۷ با همکاری مشترک دی لوئیس و اندرسون ساخته و جایزه اسکار بهترین بازیگر مرد را برای دی لوئیس به همراه آورد.

"دنیل دی لوئیس" تاکنون پنج بار نامزد بهترین بازیگر مرد اسکار شده و سه بار برای فیلم های "لینکولن"، "خون به پا می شود" و "پای چپ من" موفق به دریافت مجسمه زرین شده تا به رکورد دار این جایزه مبدل شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.